Byla mu zakázána SPZ na přání. Až ji uvidíte zrcadlově otočenou, tak pochopíte proč

černé vozidlo audi

Mít na voze svou zvolenou SPZ je něco, co si dopřává čím dál více lidí. Ne vždy je však jednoduché ji získat, jak by jistě potvrdil tento muž, který si tu svou musel změnit.

Ještě v relativně nedávné minulosti bylo něco jako poznávací značka na vlastní přání nereálným snem spousty majitelů vozidel. Každý se tedy snažil alespoň přizpůsobit dostupnou značku svému ideálu. Od zavedení SPZ na přání využívá této možnosti spousta lidí, i když ne každému se podaří ji dosáhnout. Své by o tom mohl povyprávět tento muž, kterému byla taková značka zamítnuta.

SPZ mohou být drahé

Nechat si na svůj automobil přidělit poznávací značku dle svého přání nepatří pro mnohé lidi mezi levné záležitosti. Taková značka vychází na několik tisíc korun čili se tato záliba některým může celkem prodražit. Na SPZ je také nutné si nějakou dobu počkat, kdežto u klasického formátu takové značky dostanete hned.

Úřady musejí značku schválit

Proto, abyste dostali na svůj vůz poznávací značku na přání, je třeba vyplnit na úřadě formulář. Ten poté musejí schválit příslušné orgány, jelikož nápis na značce musí splňovat určitá kritéria. Dle Švédské dopravní agentury se na ní například nesmí vyskytovat zmínky o sexu, alkoholu, drogách, vulgární výrazy, náboženství či různé nápisy spojené se zločinem. Pro někoho relativně úsměvná představa se stala realitou pro jednoho muže, který si svou SPZ musel dodatečně změnit.

Nejdříve bylo vše schváleno

Muž si ve Švédsku podal standardní žádost tak, jak se běžně musí podat. SPZ byla muži schválena a on si ji tedy mohl po nějaké době připevnit na svůj automobil. Po nějaké době, co takto muž jezdil, byl však vyrozuměn, že je potřeba podobu SPZ změnit. Jak se totiž ukázalo, značka nebyla tak nevinná, jak se některým schvalovatelům na papíře mohlo zdát.

zpětné zrcátko spz

Případ byl kuriózní

Mužova poznávací značka byla zdánlivě neškodná. Tak tomu však bylo jen do doby, pokud si znění této SPZ nepřečetl nějaký člověk ve zpětném zrcátku. V tu chvíli se neškodná SPZ proměnila ve vulgaritu, což také bylo důvodem toho, proč si muž musel značku změnit. Stejné znění SPZ se relativně nedávno objevilo i v USA, kde má majitel vozu trochu více štěstí. V USA je totiž znění této poznávací značky v tomto tvaru povoleno. Muž, který měl tuto značku původně dnes už může bohužel jen tiše závidět.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*