V těchto obyčejných mincích se skrývá jmění. Sběratelé je vykupují dříve, než lidé odhalí jejich skutečnou hodnotu

Fotografie: Dominik Matus / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Některé polské mince mají mnohonásobně vyšší hodnotu, než je jejich nominální hodnota. Nejde jen o obyčejný desetník z doby před několika lety, ale jedná se o mince, které se používají i v letošním roce.

Materiál o minci s hodnotou výrazně vyšší, než je její nominální hodnota, zveřejnil internetový tvůrce pod přezdívkou Zakapior PRL. Jedná se nejen o jeho kanál na youtube, ale i instagram a tiktok. Na těchto sociálních sítích hovoří o sběratelství a souvisejících investičních a ekonomických tématech, o které se uživatelé internetu aktivně zajímají.

Lidé si tímto ziskem nebyli vůbec jistí

Na začátku svého videa uvedl, že se jedná o ty nejunikátnější a nejhledanější mince letošního roku. A to nejen v Polsku, ale celosvětově. Zmínil, že když to zveřejnil na tiktoku a v shorts na youtube, naskytla se zde spousta reakcí nevěřících fanoušků. Přece jenom, o zisky z virtuálních měn má zájem spousta lidí, ale o něčem takovém nikdo doposud neslyšel.

Neobvykle vyražená mince

Diskuze na internetu rozproudila mince v hodnotě 5 PLN z roku 2023. Nemusíte být ani odborník, abyste si hned všimli, že je s ní něco v nepořádku. Vada mincovny, tedy špatně vyražená mince, má chyby na líci i rubu. Kruh s orlem by měl být celý zlatý, ale není. Chyba je i na straně nominální hodnoty, kde zlatá barva tak trochu „vytéká“. Je také o něco lehčí než „normálních“ 5 PLN z roku 2023.

Obyčejná mince s nepředstavitelnou hodnotou

Tvůrce kanálu Zakapior PRL podotkl, že tyto mince mají samozřejmě mnohonásobnější hodnotu, než se uvádí. Taková mince v hodnotě 5 PLN může mít až 100krát větší hodnotu, protože se jedná o skutečnou vizuální raritu. Na světě se jich samozřejmě najde daleko více, takže při bedlivém pátrání na ni také možná narazíte.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]