Na tuto večeři v oblíbené dovolenkové destinaci už nezapomenou. Po obdržení účtenky málem propadli panice

Fotografie: Sharon Hahn Darlin / Creative Commons / Attribution 2.0

Mnoho lidí na dovolené moc nehledí na peníze, protože si ji chtějí opravdu užít. Někdy však není od věci zjistit si, kolik vás oběd nebo večeře bude v místní restauraci stát.

Sezóna dovolených je v plném proudu a lidé se rádi podělí o své zkušenosti z dovolenkových rájů. Jedna rodina teď zveřejnila účtenku za večeři v oblíbeném turistickém letovisku. Jak informoval server Webniusy, takovou cenu prý nečekali. Pod jejich příspěvkem se strhla vášnivá diskuze. Kolik jste ochotni na dovolené utrácet za jídlo vy?

Cena za večeři pro pět je překvapila

Polská rodina se vydala na dovolenou k Baltskému moři. Navštívili tu oblíbené letovisko Chalupy, které je jedním z nejvhodnějších míst pro windsurfing v Evropě. Turisté se tu mohou rovněž koupat na krásné písečné pláží poseté hospůdkami a bary. V oblíbeném letovisku se tak s vyššími cenami jídel a nápojů dá počítat.

Přesto cena večeře pro 5 osob tuto rodinu překvapila. Všichni si objednali rybu s hranolky a rovněž si dali něco k pití. Celková částka na účtence byla v přepočtu na koruny přibližně 1 400 Kč. Zdá se vám to příliš za jednu večeři pro 5 lidí? Po zveřejnění fotografií a účtenky se pod příspěvkem rozjela živá diskuze. Zatímco jedni si myslí, že jídlo je předražené, jiné naopak cena nepřekvapila.

Ke kávě si objednal zákusek, aniž by tušil, že ho čeká noční můra. Při placení se mu málem podlomila kolena

Určitě se dá najíst i levněji, myslí si mnozí

S přihlédnutím k tomu, že se jedná o turisticky oblíbenou destinaci, by čekali cenu i vyšší. „Před dvěma lety by vás tato cena srazila ze židle, nyní je dokonce levná,“ komentoval jeden sledující příspěvek, který rodina zveřejnila na síti X. Samotný otec rodiny byl cenou také překvapen, ale spíše mile. Očekával, že se vyšplhá nad 1 700 Kč. Jedna porce hranolek, káva, čaj nebo pivo stály kolem 60 Kč, což mnozí považují za celkem slušnou cenu.

Jeden muž však popsal, že má procestovaná letoviska na severu Polska a určitě se podle něj dají najít levnější místa. Většinou za rodinnou večeři nezaplatili více než 1 100 Kč. Pokud však člověk vyráží na dovolenou opravdu jen jednou za rok, možná se mu nevyplatí utrácet čas na hledání cenově příhodnější restaurace. Mnoho lidí na dovolené prostě nešetří a jsou připravení, že za jídlo zaplatí více, než by obvykle byli ochotni. Na SvětěKreativity jsme také psali o páru, kterému po večeři přistála na stole neobvyklá účtenka.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*