Chudý student si postavil domek doslova za drobné. Každý, kdo ho navštíví, nevěří, že to zvládl úplně sám

Fotografie: S. John, Elsterwerda / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Vysokoškolský student Bradley z Austrálie se rozhodl si vlastními silami postavit malý dům, aby se nemusel kvůli bydlení zadlužit. Jeho interiér je překvapivý a velmi útulný.

O tom, že aby byl člověk spokojený, nemusí žít v přepychu, se na vlastní kůži přesvědčil mladík z Austrálie. Rozhodl se si vlastními silami postavit malý dům, který má velikost 25 metrů čtverečních. I přes to, že se nejedná o honosnou a rozsáhlou stavbu, obsahuje vše, co student ke svému životu potřebuje. Na malém prostoru dokázal vytvořit domov, který mu leckdo závidí.

Poradil si sám, ale hlavně tak, aby byl bez dluhů

Hlavní motivací mladého studenta bylo to, že se nechtěl zadlužit. Rozhodl se proto pro stavbu svépomocí a ve finále ho celá stavba vyšla na 150 000 NOK (311 140 Kč). Domek, přestože má pouhých 25 metrů čtverečních, obsahuje pracovnu, koupelnu, ložnici a kuchyň. Celou stavbu Bradley předem plánoval a do detailů si ji promýšlel.

Dům je nejen malý, ale také ekonomicky řešený a udržitelný. Je šetrný k životnímu prostředí, pro výrobu elektřiny jsou používány solární panely. Kromě toho má dům také vlastní systém sběru vody pro shromažďování dešťové vody, která je následně v domě využívána. Dům je postaven z recyklovaných materiálů, a to právě proto, aby byl šetrnější ke svému okolí.

Nejen šetrný k okolí, ale také nízkonákladový

Bydlení v tomto domě není finančně náročné. Kromě toho je domek postaven na kolech, aby se s ním dalo volně pohybovat. Bradley tak v případě potřeby může své obydlí jednoduše přestěhovat jinam. Dům spolu s venkovním posezením působí na první pohled velmi útulně. Při vstupu dovnitř narazíte na pohodlný gauč, ale i mnoho dalšího úložného prostoru, který je prakticky využit.

Mini domek má pouze 37 m², ale po zhlédnutí těchto fotek se rozhodnete, že v něm chcete žít

Student zde má také prvky přírody, aby bylo jeho bydlení ještě příjemnější. Vše je zde zkombinováno tak, že to ve finálním výsledku působí velmi harmonicky. Jedná se nejen o projekt, ale i o přístup, z nějž by si Bradleyho vrstevníci měli vzít příklad. Svým postojem k přírodě jí totiž velmi pomáhá tím, že ji zbytečně nezatěžuje, ale naopak využívá jejích zdrojů a možností.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]