Nároky na školní potřeby rostou s dětmi

Školní potřeby patří mezi druh zboží, který doprovází rodiče po celou školní docházku jejich dětí. Počínaje první třídou až po studentská léta. S dětmi proto rostou i nároky na školní pomůcky. Pod školními potřebami si mnohdy vybavíme školní aktovky, psací potřeby, sešity, pravítko, desky na sešity a tady veškerá fantazie končí. Když pak dostaneme ze školy soupis věcí, které máme dětem nakoupit, a lezou do řádek tisíců korun, jsme z toho vedle. Pojďme se tedy společně podívat na nutné školní potřeby, které děti v průběhu studia potřebují.

Nejen roztomilé motivy, ale kvalita!

U prvňáčků klademe důraz na kvalitní aktovku, kde se nevyplatí šetřit. Budou jí nosit denně na zádech, a proto by měla splňovat všechna kritéria v souvislosti se zdravím dítěte. Špatná aktovka může zapříčinit křivení páteře a špatnou chůzi. Jako další neméně důležitá součást vybavení školních potřeb, jsou papuče. Takováto obuv by měla nejenže vypadat hezky, ale především splňovat požadavky na správný vývin chodidla. Měla by být vzdušná a hlavně poskytnout dítěti bezpečí. Papuče o číslo větší s tím, že za chvíli dítěti nožka doroste, není moc správný postoj. Pohybující se obuv na noze může zapříčinit pád a následný úraz.

Aktovka a papuče jsou bezpochyby součást školního vybavení, které nevybíráme pouze podle vzhledu. Další věci už lze vybírat klidně s ohledem na jejich roztomilost. Pouzdro, psací potřeby, plastelína, obaly, sešity, desky na číslice. Většinou dostanete seznam přímo ze školy, což usnadní celou situaci. Přesto je vhodné začít odkládat finanční prostředky na nákup školních věcí, aby vás pak něco nezaskočilo nepřipravené.

Potřeby pro studenty se cenově liší

Potřeby pro větší děti se neliší jen cenou, ale postupně bude kladen důraz na čím dál větší kvalitu. Aktovky vymění za školní batohy a jiné modernější tašky. Prvňáček je schopen napsat úkol klidně u kuchyňského stolu, podškolní potřeby vaším dohledem, student potřebuje soukromí. S tím přichází na řadu i vybavení dětského pokoje, kdy jej postupně přeměníme na studentský. Zatímco menší děti nepotřebují až v takové míře využívat počítač, student se bez něj takřka neobejde. Proto počítejte s tím, že s vašimi dětmi porostou i nároky na školní pomůcky. Naštěstí nemusíte běhat od jednoho obchodu ke druhému, protože dnes již existují kamenné i internetové obchody, které nabízejí ucelený sortiment školních potřeb.

Fotografie publikována se svolením photostock, imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net