Většina lidí netuší, k čemu slouží tento extrémně důležitý knoflík na bezpečnostních pásech

Fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

I ve vašem automobilu se skrývá tlačítko se záhadnou funkcí. Mnoho majitelů o něm neví, proto nyní přicházíme s odpovědí na otázku, k čemu toto tlačítko vlastně slouží.

Na palubní desce automobilů se nachází mnoho tlačítek, jejich funkci ale téměř každý uživatel auta zná. Záhadné tlačítko ale najdeme na bezpečnostním páse, to je místo, kde nikdo tlačítko nehledá a jen málokdo zná jeho význam. Přesto se jedná o důležitý bezpečnostní prvek, a pokud chceme mít jistotu, že se nám při jízdě nic nestane, měli bychom se zaměřit i na něj.

Podivné tlačítko vzbuzuje otázky

Na sociální síti TikTok se objevilo video, které význam podivného tlačítka vysvětluje. Během chvíle získalo několik desítek tisíc zhlédnutí a to hlavně proto, že mnoho lidí nemá ani tušení o tom, že se v autě takové tlačítko nachází. Jeho funkce je ale opravdu důležitá, právě na to zveřejněné video upozorňuje.

Malé tlačítko, které na bezpečnostním páse najdeme, má zabránit tomu, aby se přezka pásu otočila kolem. Díky tomu máte jistotu, že se pás nikdy nepřetočí a připoutání v autě bude vždy bezpečné.  Podle webu Topky se pod videem rozpoutala vášnivá diskuze, někteří uživatelé byli faktem o tlačítku překvapeni, podle jiných je to naprosto zřejmé a video bylo zcela zbytečné.

nákupní vozík

Většina Čechů netuší, k čemu slouží tato smyčka na nákupním vozíku

Na tiktokovém účtu najdeme i další zajímavosti

Nejen tlačítko na páse, ale i šuplík pod troubou se stali základem pro jeho další poučná videa. Právě šuplík totiž mnoho lidé používá špatně. Slouží jako skladiště pro plechy, jeho funkce je ale jiná. Po vaření se zde totiž drží teplo, pokud sem umístíme hotové jídlo, zůstane nám delší dobu teplé. Dalším zajímavým faktem je skutečnost, že speciální naběračka na špagety má hned dvě funkce.

@epiccfacts What The Secret Button On Your Seatbelts Does #facts ♬ nhạc nền – Facts

Nejen, že slouží k nandávaní hotových špaget, slouží také k jejich přípravě. Otvor, který se v ní nachází, totiž přesně odpovídá jedné porci špaget. Pokud chceme mít tedy jistotu, že špaget nebude ani moc, ani málo, stačí k tomu použít tento otvor. Podobné vychytávky přinášíme na SvětěKreativity také. Nedávno jsme informovali o tom, k čemu slouží smyčka na nákupním vozíku.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]