Svobodnou matku vyhodili z práce hned první den. Zaměstnavatel si přečetl, co zveřejnila na Facebooku

Fotografie: Midley / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Případ této mladé ženy je varováním pro všechny, kteří se rádi svěřují veřejně na sociálních sítích. Může vás to stát místo v práci.

Deník Newly informoval o případu mladé maminky, jež se chystala nastoupit do nové práce. Ještě předtím však zveřejnila na svém facebookovém účtu příspěvek, který se dostal až k jejímu zaměstnavateli. Mladá žena sice svého neuváženého činu nyní lituje, ale o místo učitelky v jeslích přišla. Její případ je tak varováním pro všechny. Myslete na to, že vaše příspěvky si může přečíst kdokoliv.

Ten den měla nastoupit do nové práce

27letá svobodná matka Kaitlyn Walls z amerického Texasu byla vyhozena z práce ještě předtím, než do ní nastoupila. Důvodem byl její neuvážený příspěvek na Facebooku, který si přečetl i její zaměstnavatel. Žena totiž vyhrála konkurz na místo učitelky v jeslích, z jejího příspěvku však celkem jednoznačně vyplynulo, že děti v lásce příliš nemá.

Jak uvedl deník Independent, její kontroverzní příspěvek zněl: „Dnes nastupuji do nové práce, ale absolutně nenávidím práci v jeslích.“ To bylo docela silné prohlášení, jež mnohé uživatele zarazilo a příspěvek se začal šířit po komunitě. Přečetlo si jej rovněž vedení centra, do kterého měla ten den nastoupit. Ihned tak Kaitlyn volali a oznámili jí, že se do práce nemusí obtěžovat.

Servírka dostala spropitné téměř čtvrt milionu Kč. Poté, co se rozdělila s kolegy, dostala vyhazov

Jedni ji nenáviděli, jiní se jí zastali

Nešťastné matce tak zbyly jen oči pro pláč. Práci nutně potřebovala. Místo jisté výplaty se na ni tak snesla vlna kritiky. Lidé ji uráželi a označovali za hloupou. Jiní se jí však zastali a nelíbilo se jim, že někteří lidé nemají nic lepšího na práci než pranýřovat svobodnou matku, jež tuto práci nutně potřebovala. Zdá se, že zveřejnit takový příspěvek opravdu nebyl zrovna nejchytřejší nápad.


Kaitlyn se bránila, že příspěvek takto nemyslela a rozhodně že nenávidí děti. Chtěla si údajně jen trochu ulevit, protože se cítila ve stresu. Celou situaci opravdu oplakala a svěřila se, že už nikdy nic podobného nezveřejní, byť by se cítila jakkoliv. Ukazuje se, že by měl každý opravdu dvakrát přemýšlet, než se svěří na sociálních sítích, kde si jeho příspěvek může přečíst každý. Používání sociálních sítí však někdy může vést ještě k horším věcem.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]