Servírka dostala spropitné téměř čtvrt milionu Kč. Poté, co se rozdělila s kolegy, dostala vyhazov

Fotografie: Depositphotos

To, co začalo jako neuvěřitelně šťastný příběh, který sledovala média, vyústilo ve ztrátu zaměstnání. Dnes nejspíš lituje, že nějaké spropitné vůbec dostala.

Ještě nedávno se radovala z velkorysého spropitného, které jí dal muž na počest svého zesnulého přítele. Podle TWN se o částku čítající necelého čtvrt milionu korun podělila s ostatními zaměstnanci. Vše se zdálo být krásným příběhem. Teď však tato samoživitelka dostala vyhazov. Zaměstnavatel tvrdí, že se spropitným to nemá nic společného. Ona prozradila něco jiného.

Muž zavítal do restaurace po pohřbu svého přítele

Linsey Huffová byla ještě 5. února nejšťastnější na světě. Ten den totiž od jednoho zákazníka, který si nepřál být jmenován, dostala velkorysé spropitné. Restauraci Mason Jar v americkém Michiganu navštívil hned po pohřbu svého přítele. K účtu za útratu, která činila přibližně 700 korun, přidal více než štědré spropitné. Servírce řekl, že to dělá, aby poctil svého zesnulého přítele, a také ji požádal, aby se o spropitné rozdělila s ostatními.

A tak se i stalo. Linsey rozdělila štědrou sumu mezi devět lidí. Každý tak dostal přibližně 25 000 Kč. Všechno se nejprve zdálo být v pořádku. Jen pár dní nato však Linsey na svém facebookovém účtu oznámila, že dostala vyhazov. Podle její verze nastaly ohledně rozdělení spropitného spory. O svůj podíl se totiž začali hlásit i kolegové, kteří toho dne nebyli v práci. Zdálo se jim nespravedlivé, že oni nic z této částky nedostali.

servírka

Policista na účtenku těhotné servírce napsal zprávu, která jí ihned vehnala slzy do očí

V práci se rozpoutala nevraživost a Linsey to stálo místo

Linsey situaci řešila se svým zaměstnavatelem, ale nechtěla mu prozradit, kteří lidé z druhé směny si stěžovali. Mezi zaměstnanci i vedením se tak mělo rozpoutat drama a nevraživost. Linsey pak bylo oznámeno, že do práce už nemá chodit. Její zaměstnavatelé Able Martinez a Jayme Cousins však na její vyjádření opáčili, že její vyhazov nemá se spropitným co dělat. Nemohou však kvůli zákonům uvést, proč byla ve skutečnosti propuštěna.

„Jeden týden jsem tak úžasný, pracovitý zaměstnanec, úžasná matka… lepšímu člověku se to nemohlo přihodit… A nyní jsem poprvé od svých 15 let bez práce,“ citoval Linseyino hořké vyjádření The Guardian. Majitelé restaurace měli také Linsey pohrozit žalobou o celý její majetek, pokud své příspěvky nesmaže. Linsey pod tlakem smazala celý svůj profil na Facebooku a celou kauzu teď bude řešit její právní zástupkyně Jennifer McManusová.

Z pozitivního příběhu se tak záhy vyklubalo drama na pokračovaní. Lidé vesměs stojí za Linsey a někteří už také vyzvali k bojkotu této restaurace. Zda Linsey dostala neoprávněný vyhazov, bude muset rozhodnout soud. Na SvětěKreativity jsme psali také o tom, jak restaurace odmítla vyplatit servírce vysoké spropitné, které dostala od jednoho zákazníka.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]