Žena v restauraci posílala kojící matku na záchod. Její 5letý syn se jí geniálně zastal

Fotografie: Depositphotos

Kojení na veřejnosti už zdaleka není takové tabu jako dříve. Stále se však najdou lidé, kterým to vadí – kojící matku by nejraději vykázali do jiných prostor. Třeba na záchod.

Na TikTokové účt Katarinastrode se objevil příspěvek jedné kojící maminky. Ta v něm vylíčila situaci, kdy ji cizí žena v restauraci posílala kojit na záchod, protože nechtěla, aby se na ni její malá dcera dívala. U celé situace byl však i její 5letý syn, který se maminky a své malé sestřičky zastal. Neznámá žena nestačila zírat.

Nechtěla, aby se její dcera dívala na kojící ženu

Podle webu Newly byla mladá maminka Erika na procházce se svojí měsíční dcerou Addie a skoro šestiletým synem Airrynem. Když malá Addie dostala hlad, zeptala se svého syna, jestli by si také něco nedal. Zašli tedy do blízké restaurace, kde synovi poručila jeho oblíbené kuře. Malou Addie si přiložila k prsu, jež si zakryla oblečením, a sama se také pustila do objednaného dezertu.

Odpolední pohodu jim však narušila cizí žena, která přišla do restaurace se svojí malou dcerou. Když procházely kolem jejich stolu, malá holčička začala odvracet oči a odfukovat. Žena s dcerou si sedly k vedlejšímu stolu. Po chvíli však žena vstala a obrátila se na kojící Eriku: „Víte, že na to je na záchodě židle, kde to můžete dělat. Moje dítě nemusí vidět, jak kojíte, zatímco samo jí.“

Nesnesitelné chování zákazníků k chlapci s Downovým syndromem nenechalo číšníka klidným

Její syn bránil svou malou sestřičku

Překvapená Erika už otevřela pusu, aby se začala bránit, ale v tu chvíli se do toho vložil její malý syn. „Já také nepotřebuji vidět, jak vaše dítě jí, zatímco já jím. Vidím její nohy, vy nevidíte ani kousek mé sestry,“ argumentoval překvapivě chytře na tak malého chlapce. Ta si ho však nevšímala a ptala se Eriky, jestli takhle mluví s každým. Znovu jí řekla, ať jde kojit na záchod, a odporoučela se zpět ke stolu za svojí dcerou.

@katarinastrode another disclaimer: if you post your kids I do not care 🫶🏼 #kids #kidssafety #kidsonline #kidsontiktok #momlife #momthoughts #mom ♬ original sound – Katarina ✨

Na to se zvedl malý Airryn, přišel k jejímu stolu a začal jí brát talíř s jídlem. „Co to děláš?“ ptala se naštvaná žena. „Chtěl jsem vám pomoct odnést ten talíř s jídlem na záchod. Jestli si myslíte, že je v pořádku, aby tam moje sestra jedla, pak tam můžete jíst i vy,“ opět zabodoval teprve pětiletý chlapec. V tu chvíli na něj byla maminka nejvíce pyšná. Cizí žena ho však opět označila za nevychovaného.

Z toho si Erika už nic nedělala. „Můj syn je na svůj věk vychovaný velmi dobře. Hlavně umí vystoupit na svou obranu i na obranu své rodiny,“ zakončila maminka svůj příspěvek, kterým chtěla povzbudit i ostatní kojící maminky. Na SvětěKreativity se můžete podívat, že zdaleka ne každá žena může kojit. Nekojící matky to zase schytávají z jiných důvodů.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]