Novopečená maminka v nemocnici vystavila transparent, který rozdělil personál na 2 tábory

žena nemocnice
Fotografie: Freepik

Mladá maminka se podělila na Instagramu o příspěvek, ve kterém vysvětluje, proč svou novorozenou dceru nekojí. Od lidí v komentářích si vysloužila potlesk.

Kojení je široce doporučováno a považuje se za to nejlepší, čím může být miminko krmeno. Pomineme-li ojedinělé případy žen, které kojit nechtějí, je tu nemalá skupina těch, které by kojily rády, ale jednoduše nemohou. To je i případ této mladé maminky Meghan Koziel, o němž informoval OnlineNytt. Aby se v porodnici vyhnula nepříjemným dotazům, rozhodla se umístit nad svou postel vysvětlující transparent.

Věděla, že se stane terčem nepříjemných otázek

Meghan Koziel se na svém instagramovém profilu podělila o opravdu nápaditý způsob, jak vyřešit situaci ohledně nekojení. Často se může stát, že maminky, které nekojí, musí vysvětlovat, proč nechtějí svému dítěti dát to nejlepší, co mají. Meghan však kojit nemůže, protože prodělala rakovinu prsu. Léčba také zahrnovala operativní odstranění prsních žláz a bradavek.

Ačkoliv by svou malou dcerku Kendru Jane velmi ráda nakojila, musí se smířit s tím, že umělé mléko pro ni bude dostatečně dobré. Nemožnost kojit může u žen vyvolávat nepříjemné pocity nebo výčitky. To rozhodně není případ Meghan, která se k celé situaci snaží stavět pozitivně a s humorem. Tušila však, že se otázkám na kojení nevyhne. A tak si do porodnice nechala vyrobit ceduli v růžové barvě, která je symbolickou barvou boje proti rakovině prsu.

Lékaři mysleli, že mají při pohledu na ultrazvuk halucinace. Jejich doporučení žena ignorovala

Stala se inspirací pro mnoho žen v podobné situaci

„Nekojící zóna. Ačkoli kojení je velmi specifický úkol, zamyslete se, než se zeptáte. Naše zázračné miminko bude krmeno uměle a neovlivní to jeho budoucnost. Tato máma přežila!“ hlásá veršovaný nápis. Vedle je vyobrazena silueta ženy se symbolem růžové stužky, kterou si již většina lidí spojí právě s rakovinou prsu. Meghan možná sama netušila, jak velký ohlas tímto činem vzbudí.

Její příspěvek viděly desetitisíce lidí a mnoho žen jí v komentářích děkuje za její odvahu a inspiraci. „Termín mám v červnu. Také jsem přežila rakovinu prsu a váš příběh je pro mě inspirací. Bála jsem se vysvětlovat, proč nebudu kojit, a teď už vím, jak na to. Děkuji a gratuluji,“ napsala jedna nastávající maminka. Jiná žena však zavzpomínala na 90. léta.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Meghan Koziel (@meghankoziel)

Podle ní se tehdy zdaleka tolik neřešilo, zda je dítě kojené, nebo pije z láhve. Upozornila na fakt, že na ženy je v tomto ohledu dnes činěn zbytečný nátlak. „Pak se musí bránit podobnými transparenty, aby je někdo v porodnici neosočoval,“ posteskla si žena pamatující dřívější časy. Kojení se zdá být tou nejlepší a nejpřirozenější věcí pro miminko, ale pozor. Na SvětěKreativity jsme také psali o případu ženy, jejíž miminko zemřelo právě kvůli kojení.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]