Manželé plánovali jedno dítě, nakonec ale na svět přivedli krásná trojčata

inkubátory v porodnici
Fotografie: Freepik

Pár z Polska již po dlouhou dobu plánoval miminko. Jejich původním záměrem bylo prozatím jen jedno, ale v Lublinské nemocnici zjistili, že těch miminek bude trochu více.

Nezávislá veřejná klinická nemocnice č. 4 v Lublinu letos již podruhé přivítala trojčata. Předčasně narozené děti, Oliwia, Zuzanna a Mikołaj, se narodily ve 28. týdnu těhotenství. Byly dokonce schopny samostatně dýchat, ale stále vyžadují periodickou podporu kyslíku v inkubátorech. Dívky vážily 1 130 a 1 000 gramů, zatímco chlapec při narození vážil 1 080 gramů.

Radost z nových přírůstků do rodiny

Rodiče trojčat Monika a Pawel z okresu Lublin byli šokováni, když se během druhého ultrazvukového vyšetření dozvěděli, že čekají trojčata. Tato zpráva byla pro pár překvapivá a ohromující, ale vyjádřili své štěstí a vděčnost za takové požehnání. Nesmírnou radost vyjádřili i prarodiče trojčat, protože porod jejich dětí tehdy také probíhal s mnoha komplikacemi.

Proč jsou trojčata stále v nemocnici?

O trojčata se nyní starají specialisté na oddělení neonatologie a intenzivní novorozenecké terapie nemocnice. Nemocnice je klinickým centrem nejvyšší úrovně v péči o matku a dítě. Aby mohla být miminka propuštěna, musí vážit alespoň dva kilogramy a také je nezbytné jejich očkování proti tuberkulóze a dalším nemocem. Kojenci jsou v současné době krmeni nazogastrickou sondou a budou se muset naučit samostatně sát, polykat a dýchat, než budou moci být propuštěni.

Narození trojčat je vždy významným momentem

V nemocnici se letos narodila již druhá trojčata, přičemž předchozí se narodila v lednu rodičům z Ukrajiny. Specialisté nemocnice jsou spokojeni s úspěšným porodem trojčat, což je zvláště významné s ohledem na nízkou porodnost v Polsku. Narození trojčat je vždy významnou událostí, ale za zmínku stojí především bezpečný porod těchto předčasně narozených dětí. Lékaři také uvádějí, že narození více dětí při jednom porodu se statisticky za poslední roky mírně zvýšilo.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]