Kojení bylo důvodem, proč matce zemřelo její prvorozené dítě

Smrt novorozence nastala v závislosti na kojení. Kdyby matka věděla to, co nyní, k ničemu takovému by nedošlo. I proto se rozhodla pro velmi dojemnou zpověď, která má pomoci ostatním prvorodičkám v tom, aby se stejná chyba neopakovala. Může to pomoci zachránit lidské životy.

Očekávané narození miminka

Žena a její manžel se těšili na to, až se jim narodí jejich první potomek. Porod jako takový byl zcela bez komplikací. Matka i její dítě byly pár dní v nemocnici a potom byly propuštěni domů. A právě zde došlo k velkým komplikacím, které měly za následek smrt malého miminka. A za vše mohla jenom jedna jediná věc. Kojení.

Kolaps dítěte

Druhý den po propuštění z nemocnice dítě zkolabovalo. Rodiče ihned volali sanitku a snažili se svého potomka oživit. V tom pokračovali při volaní záchranáři, kteří novorozence odvezli na jednotku intenzivní péče. Bohužel to s ním nedopadlo dobře a po 14 dnech musel být odpojen od přístrojů. Zemřel. V tu chvíli se začala hledat také příčina, kterou bylo kojení. Co se stalo?

Matka neměla dostatek mléka

Matka malého novorozence věděla, že svého potomka musí pravidelně kojit. Jelikož ale byla prvorodičkou, nevěděla, jaký je správný postup a jak poznat, že dítě mléko saje a že je nakrmené. K prstu ho přikládala několikrát denně, ale ke kojení nedocházelo. Žena neměla dostatek mléka. A tak i když se o kojení snažila, nedocházelo k němu. Novorozenci pár dní po porodu docházely tekutiny i živiny. To bylo příčinou jeho smrti.

Žena varuje ostatní matky

Poznat, zda ke kojení dochází nebo ne nemusí být pro rodičku úplně jednoduché. Je třeba pozorovat různé signály, jako je typické odříhnutí, stejně jako by mělo docházet k pravidelné kontrole plen. Jedině tak se pozná, že je dítě dostatečně nakrmené a hydratované. Pokud si žena není jistá, je lepší sáhnout po umělé výživě. I když je mateřské mléko tím nejlepším, je lepší sáhnout po náhradě než nechat dítě bez potřebných živin. Jak ukazuje příběh této matky, může to mít fatální následky.