Ze zdánlivě obyčejné procházky se vyklubal nejdramatičtější den jeho života. Stal se z něj hrdina

Fotografie: Fredrik Rubensson / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Muž ze Srbska je skutečným hrdinou, jehož srdce bije pro ochranu a péči o zvířata, která se z různých důvodů ocitla na ulici. Svůj život věnuje záchraně toulavých duší.

Každý den se Goran Mrainković věnuje péči o zvířata bez domova. A to se zápalem a odhodláním, které znovu a znovu překračuje hranice lidských možností. Momentálně má pod svou ochranou více než 100 zvířat různých druhů a velikostí. Zatímco mnozí by mohli tvrdit, že jeho úsilí je nadlidské, Goran to považuje za svou životní misi a poslání.

Záchrannou misi financuje z vlastní kapsy

Svoje vlastní úspory a příjmy věnuje na lékařskou péči, potraviny a ostatní potřeby pro svá chráněná zvířata. Toto obětavé jednání Gorana Marinkoviče inspiruje a připomíná, že jediný člověk může skutečně změnit svět kolem sebe. Podle webu Onlinenytt se Goran setkal s velkým množstvím příběhů, jeden jej ale chytil za srdce a zanechal na něm velikou stopu.

Jednoho chladného březnového dne v roce 2020 se Goran procházel kolem příkopu. Ten byl zaplněn odpadky z popelnice, zajímavé ale bylo, že když se na chvilku zastavil, zaslechl z místa podezřelé zvuky. Šel se tedy blíže podívat na hromadu a nemohl uvěřit vlastním očím. Podle webu BoredPanda se zde nacházela podivná bota, která uvnitř ukrývala malé štěně.

Opuštěný pes

Dobrovolník z útulku pro zvířata zachránil staršího psa z rezavé klece. Nyní mu dopřává nejlepší život

Jeho osud sdílel na sociálních sítích

Bylo to zjevné, malého štěněte se někdo zbavil a ono si v nedaleké botě našlo svůj úkryt, Chyběl mu nejen domov, ale také péče a láska. Goran neváhal a okamžitě se jej ujal. Štěně, které později dostalo jméno Coco, se stalo součástí Goranova života a rodiny. S láskou a péčí se postaral o to, aby Coco získal veškerou nezbytnou péči, která mu do té doby chyběla.

Jakmile bylo jasné, že štěně je v pořádku a přežije, sdílel jeho příběh na sociálních sítích. Po sdílení se mu podařilo najít vhodnou rodinu. Dnes žije Coco šťastný a spokojený život v Německu, kde má dostatek lásky, pozornosti a prostoru pro svůj vývoj. Goran je s novými majiteli stále v kontaktu. Nejedná se o jediný šťastný příběh opuštěného zvíře, nedávno jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali o koťátku nalezeném v odpadkovém koši.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*