Muž nalezl telátko, které bylo skoro až na kost zmrzlé. Okamžitě se rozhodl jednat a pro jeho zahřátí využil netradiční cestu

Fotografie: Pixabay

Narození mláďátka prožívá každý živočich jinak. Krávy například odejdou někam, kde jsou úplně samy, a tam porodí.

Farmáři Deanu Gangwerovi se před pár lety na jeho farmě v Indiapolis v USA stalo něco opravdu zajímavého. A to tak moc, že se na to přijela podívat i místní televize, která s ním natočila reportáž. Našel totiž telátko bez maminky, jež bylo úplně promrzlé a nikdo mu nedával víc než pár minut života. On se ale rozhodl, že ho zachrání.

Na farmě se vystřídaly 3 generace

Dean je opravdu zkušený farmář. Jeho dědeček i jeho tatínek totiž byli farmáři na stejné farmě, takže to má zkrátka v krvi. Mezi všemi možnými zvířaty, které na farmě má, jsou také krávy a jedné z nich se brzy mělo narodit mláďátko. Bylo tak třeba ji často pozorovat a prohlížet, aby se něco nezanedbalo.

Fotografie: Pixabay

Krávy před porodem odchází

Vzhledem k tomu, že má Dean skvělé znalosti o kravách, věděl, že kráva pozná, když začne rodit, a odejde pryč od ostatních, aby se tele mohlo narodit v klidu. Dělá to tak většina krav a on věděl, že přesně tak tomu bude i tentokrát. A opravdu bylo, jenže Dean ani nikdo jiný netušil, kdy to asi tak nastane.

Fotografie: Pixabay

Kráva odešla uprostřed zimy

Bylo to někdy uprostřed zimy, když si Dean uvědomil, že již několik hodin neviděl právě onu krávu, která měla mít tele. A děsil se toho, že se něco stalo. Začal ji ihned hledat, aby náhodou nebylo pozdě. Bylo to ráno, když uprostřed lesa uviděl malé telátko, které vypadalo, že už je mrtvé.

Fotografie: Pixabay

Telátko totiž bylo opravdu ledově studené a úplně zmrzlé. Pak se farmář Dean rozhodl, že telátko zkrátka musí zachránit. Na zahradě měl totiž velký vyhřívaný bazén, a tak si do něj s telátkem lehl a zahříval ho. A tak dal malému zvířátku šanci na život a nyní je z něj už skoro dospělá kráva.

Zdroj: Djurbibeln

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]