Na rodinné farmě se dočkali české vzácnosti. Jejich březí kráva totiž nosila v břiše velké překvapení

Fotografie: Depositphotos

Manželé, kteří vlastní malou rodinnou farmu se těšili na příchod nového telete. U porodu se však ukázalo, že má jejich kráva hned čtyři telata.

O vzácnost, díky které se dostali do novin, se postarala jejich březí kráva. Manželé předpokládali, že brzy porodí jedno, maximálně dvě telata. Jak porod pokračoval čím dál tím víc nemohli věřit vlastním očím. Čtyři telata jsou tak vzácná, že se narodí na 11 milionů porodů. Není se co divit, že si tato super máma získala pozornost celé země.

U dvou telátek nezůstalo, jak si původně mysleli

Deb a Chuck Beldovi vlastní malou rodinnou farmu v americké Minnesotě. Chuck převzal farmu po svém dědečkovi a celkově se tu starají o přibližně 120 krav. Jsou tak zvyklí, že se jim za sezónu narodí mnoho telat. Jejich krávy však měly vždy maximálně dvě telata. Tentokrát si pro ně jedna z nich přichystala skutečné překvapení, které se svou pravděpodobností přibližuje výhře ve Sportce.

Navíc se telátka narodila v ten samý den, kdy se jim narodila vnučka, kterou jeli navštívit do porodnice. Když se vrátili zpět na farmu, čekal na ně porod březí krávy. Když porodila první dvě telata, byli ještě v klidu, pak však viděli, že kráva rodí třetí tele a nakonec se ukázalo, že je tam ještě i čtvrté. Všechna čtyři telátka měla uhlově černou barvu a byla malinká.

Krmit je musí každé čtyři hodiny

Naštěstí ani jedno z nich nezemřelo. Přesto, že vážili zhruba polovinu toho, co průměrné novorozené tele, dařilo se jim dobře. Věděli však, že kvůli jejich malé velikosti bude mít kráva problémy s krmením a tak je od matky oddělili a museli si vzít jejich výživu na starost sami. U sousedů, kteří také chovají krávy, se jim podařilo sehnat mlezivo, tedy první výživu, kterou telátko potřebuje. A nastal jim kolotoč krmení po čtyřech hodinách a to i během noci.

„Jsou jako každé jiné miminko. Dostanou najíst, jsou unavení a lehnou si,“ popsala Deb jejich „miminkovskou“ rutinu. Zpráva o takové vzácnosti se rychle rozšířila a manželskému páru přišly gratulace z celé Ameriky, ale i z jiných zemí světa. Přesto, že obvykle tu telatům jména nedávají, tato vzácná čtyřčata se rozhodli pojmenovat. Okamžitě si je totiž zamilovala celá jejich rodina a tak si je na farmě nechají jako mazlíčky.

Příště by byl rád, aby to vyšlo zase na někoho jiného

Péče o čtyři telátka, která nemohou být u své matky, je však pro farmáře velmi náročná. Chuck tak poznamenal, že je sice rád, že mají za sebou takovou zkušenost, ale příště by takovou nadílku popřál zase někomu jinému. Jedna čtyřčata prý bohatě stačí. Jeho přání se mu určitě splní, protože šance, že by se na jejich farmě narodila znova je téměř nulová. Čtyři telata se narodí asi na 700 000 porodů. Avšak šance, že se všechna narodí živá a přežijí první dny, je jedna ku 11,2 milionům.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*