Jedlá soda jako nejlepší přítel zahradníka. Žádné choroby, plísně nebo hmyz už rostliny nezahubí

Fotografie: Depositphotos

Asi každý má v kuchyni nějakou jedlou sodu, protože se už dávno nepoužívá jen v kuchyni nebo při úklidu. Je skvělá i na zahradu.

Jedlá soda je velice oblíbeným přípravkem, který se již dávno používá při úklidu domácnosti. Je skvělá pro odstraňování skvrn, bělení zubů nebo čištění povrchů. Její funkce jsou velice rozmanité, ale jedlá soda se dá použít dokonce i na zahradě. Toto použití je praktické z opravdu mnoha důvodů. Nevěříte? Tady je několik chytrých způsobů, které byste měli vyzkoušet.

Zbavte se hmyzu

Každý se chce zbavit hmyzu, který pustoší jeho zahradu. S tímto problémem si hravě poradí jedlá soda. Už nikdy nebudete potřebovat chemické pesticidy, které jsou škodlivé pro vaše zdraví a životní prostředí. Stačí, když v rozprašovači smícháte litr vody, lžíci olivového oleje, dvě lžíce jedlé sody a několik kapek tekutého mýdla. Každý třetí den touto směsí postříkejte zahradu, a za pár dní uvidíte výsledky.

Fotografie: Pixabay

Mravenci už vás nebudou trápit

Je vaše zahrada a nebo dokonce i váš dům plný mravenců? Není to nic příjemného, ale rozhodně nemusíte panikařit. Stačí, když smícháte pět lžiček jedlé sody se stejným množstvím moučkového cukru a jednou lžící vody. Poté už jen najděte mraveniště a zalijte je touto směsí. A to je všechno, mravenci během chvilky zmizí.

Zelenina bude chutnější

Pokud si rádi něco vypěstujete doma, ale na druhou stranu nechcete používat různé chemické postřiky, pomůže vám jedlá soda. Díky ní budete mít zdravější a chutnější zeleninu. Například, když posypete zem, kde rostou rajčata jedlou sodou, porostou v méně kyselé půdě, a z toho důvodu budou šťavnatější a sladší.

Vyčistěte různé dekorace

Asi všichni víte, jaké jsou účinky sody, co se týče čištění různých předmětů. A tím pádem není žádný problém vyčistit vaše zahradní dekorace. Vše, co je třeba udělat, je posypat sodou všechny předměty na vaší zahradě a poté je jen otřít vlhkým hadříkem. A budou jako nové.

Fotografie: Pixabay

Zbavte se různých hub a plísní

S větší vlhkostí začnou na rostlinách růst houby a objevovat se plísně. S pomocí jedlé sody se jich lehko zbavíte. Studie také prokázaly její účinek na kvasinky, dermatofyty a různé další problémy. Stačí, když na postižená místa nastříkáte vodu smíchanou s jedlou sodou.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]