Šlo o poslední přání královny Alžběty II.? Královský životopisec prozradil, že se týkalo prince Harryho

Fotografie: Uživatel Harold / Creative Commons / CC BY-NC

Život ve Velké Británii se po smrti královny pomalu vrací do normálu, ale oči lidí jsou stále upřeny na královskou rodinu, zejména na znepřátelené bratry Williama a Harryho.

Královna Alžběta II. vždy dbala na to, aby vztahy v královské rodině byly vřelé nebo alespoň korektní. Když u dvora vypukl skandál, snažila se za každou cenu urovnat vztahy mezi znepřátelenými rodinami. Nejbolestivější ranou v královnině srdci byl údajně konflikt mezi jejími vnuky princem Williamem a princem Harrym. Historik Robert Hardman řekl časopisu People, že britskou panovnici a jejího nezdárného vnuka pojilo zvláštní pouto. Zahraniční média nyní odhalila, jaké mělo být údajné poslední přání panovníka.

Alžbětino poslední přání

Minulé pondělí se téměř celý svět rozloučil s královnou Alžbětou II. Pohřebního obřadu ve Velké Británii se zúčastnili zástupci mnoha národů, fanoušci královské rodiny a samozřejmě i rodina zesnulého panovníka. Princ William, vévodkyně Kate Middletonová, Harry a Meghan byli v tento výjimečný den samozřejmě obzvlášť ostře sledováni.

Již několik let je známo, že vztah mezi bratry nepatří k nejjednodušším. Přesto dost lidí doufalo, že se synové krále Karla III. tváří v tvář těmto smutným událostem usmíří. Jak však vyplývá ze zpráv v médiích, k očekávanému usmíření nedošlo.

Královna Alžběta II. si velmi přála, aby mezi znepřátelenými bratry konečně zavládla harmonie. Byla to ona, kdo měl po mnoho let usilovat o to, aby měl Harry dobré vztahy se zbytkem rodiny. To bylo údajně také poslední přání zesnulé panovnice. Královna Harryho zbožňovala až do konce a Harry zbožňoval ji. „Myslím, že byla jedním z komunikačních kanálů mezi Windsorem a Kalifornií, a jedním z jejích nejvroucnějších přání bylo, aby se Harry smířil se zbytkem rodiny,” řekl královský životopisec.

Co se stalo?

Připomeňme, že princ Harry a jeho manželka Meghan se v roce 2020 odstěhovali z Velké Británie a usadili se v Kalifornii, kde vedou život mimo své knížecí povinnosti. Konflikt mezi manželi a zbytkem královské rodiny se vyostřil v roce 2021 poté, co poskytli rozhovor Oprah Winfrey, které prozradili, že se na královském dvoře necítí dobře.

Harry a Meghan se v poslední době ve Spojeném království objevují sporadicky a jejich chování po smrti Alžběty II. a na pohřebním obřadu pozorně sledovali diváci po celém světě. Původně se spekulovalo, že se manželé s princem Williamem a vévodkyní Kate usmířili, ale po pohřbu se objevily zprávy, že mezi nimi stále panují poněkud chladné vztahy. Princ z Walesu a jeho manželka si prý navíc po odchodu svého bratra a švagrové „oddechli“.

Zdroj: Fakt, People

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*