Princ William kompletně mění obraz monarchie. Tato změna bude mít zásadní dopad na celou společnost

Fotografie: Depositphotos

Královská rodina si prochází těžkým obdobím a princi Williamovi nezbývá než na svá bedra převzít podporu své nemocné ženy, ale i řadu královských povinností.

Nyní je to především princ William, na nějž dopadá tíha královských povinností. Ačkoliv se jeho stále nemocný otec vrátil částečně ke svým královským povinnostem, i tak jej William musí na některých akcích zastoupit. Doma má navíc nemocnou Kate, kterou se snaží maximálně podporovat v její léčbě. Jeho vzrůstající vliv mu však podle TN dává větší možnost ovlivnit vnímání celé rodiny. Spíše než na stříhání pásek si totiž potrpí na činnosti, jež mají skutečný dopad na společnost.

Na jeho bedrech spočívá budoucnost monarchie

Poslední půl rok byl pro královskou rodinu jedním z nejtěžších vůbec. Princezna Kate i král Karel III. si vyslechli vážnou diagnózu rakoviny nedlouho po sobě. Jejich léčba tak úplně změnila chod celé rodiny a pocítila to také veřejnost. Na SvětěKreativity už jsme sice informovali o tom, že král Karel III. se vrací do práce. Přesto se nemůže veřejným aktivitám věnovat zcela naplno jako dřív.

Je to tak princ William, na jehož bedra teď dopadá nejvíce tíhy, co se královských povinností týče. Vedle péče o nemocnou manželku musí někdy zastupovat i svého otce. Jako třeba na nedávných oslavách výročí vylodění vojsk v Normandii, kdy odcestoval sám do Francie. „Musí mít pocit, že na něm leží tíha světa. Na jeho bedrech spočívá budoucnost monarchie,“ řekla královská autorka, profesorka Pauline Maclaran, pro BBC.

Takto naštvaného krále Karla III. veřejnost ještě nezažila. Na vině je toto rozhodnutí Harryho a Meghan

Věnuje se projektům, které mají opravdový dopad

William má však také jasnou představu o tom, kam především chce upínat své aktivity. Od přestřihávání pásek by mnohem raději přešel k projektům, které budou mít praktický dopad na lepší život všech jeho poddaných. Mnohem více se tak angažuje v boji proti bezdomovectví, v ochraně životního prostředí nebo podpoře duševního zdraví.

Momentálně v Británii probíhá oslava narozenin krále Karla III. Mnozí tak doufají, že by se možná nemocná Kate mohla objevit alespoň na balkoně Buckinghamského paláce, nad nímž budou v sobotu 15. června přelétat stíhačky RAF. Poté si však všichni od povinností na chvíli odpočinou. 4. července totiž budou ve Velké Británii probíhat parlamentní volby a královská rodina se stáhne do ústraní, aby nebyla nařčena z toho, že je svými aktivitami ovlivňuje.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*