Král Karel III. se na veřejnost vrátil s prohlášením, které zaskočilo celý svět

Fotografie: The White House / Public domain

Už tento týden se král Karel III. vrací na veřejnost. Od února podstupuje léčbu rakoviny, kvůli které musel své královské povinnosti značně omezit.

I když se král Karel III. stále ambulantně léčí s rakovinou, na tento týden Buckinghamský palác oznámil jeho návrat na veřejnost. V následujících týdnech má naplánováno několik návštěv a vystoupení. Jak uvádí TN, odborníci jsou přesvědčeni, že je to dobré rozhodnutí a na jeho léčbu bude mít pozitivní vliv. První jeho kroky povedou v úterý do centra pro léčbu rakoviny, kde se setká s pacienty i lékaři.

Návrat k povinnostem vítají i onkologové

Král Karel III. musel v poslední době omezit mnoho svých povinností, a to kvůli léčbě rakoviny. Nyní se však chystá k návratu a onkologové jeho rozhodnutí vítají. Pacienti s rakovinou jsou pochopitelně vystavováni tlaku, protože mají strach z této diagnózy a případného návratu nemoci. Jedna z věcí, jež má podle odborníků terapeutický účinek, je vrátit se brzy do normálu, a pokud to jde, začít se věnovat obvyklým věcem.

„Fyzicky je král Karel zjevně v pořádku, ale z psychologického hlediska zde bude nejistota, zda se rakovina vrátí – i po léčbě. To je problém každé diagnózy rakoviny. Existuje také možnost, že samotná léčba může způsobit problémy. Tato nejistota může některým lidem způsobit vážné problémy. Jedním z nejlepších způsobů, jak to zvládnout, je vrátit se co nejdříve do normálu,“ prozradil deníku Mirror přední britský onkolog Karol Sikora.

Král Karel III. vystoupil s prohlášením, které změní životy celé královské rodiny

Jeho léčba zatím vypadá velmi nadějně

Buckinghamský palác už tak avizoval, že král se brzy vrátí na veřejnost. První jeho návštěva povede do centra pro léčbu rakoviny, kde se i s manželkou Camillou setkají s lékařskými specialisty a pacienty. Odstartuje tak sérii návštěv, které hodlá podniknout v následujících týdnech. Přesná diagnóza krále Karla III. zveřejněna nebyla. Má se však za to, že se léčí s rakovinou prostaty.

Londýn
Fotografie: Freepik

I přesto, že léčba stále ještě probíhá, lékaři jsou natolik spokojeni s výsledky, že král se může vrátit alespoň k některým svým povinnostem. Podle lékařů je však zatím brzy cokoliv predikovat a není tak jasné, jak dlouho bude jeho léčba nakonec trvat. Momentálně však panuje ohledně jeho zdraví optimismus a zdá se, že královo uzdravení je na dobré cestě. Na SvětěKreativity sledujeme i princeznu z Walesu, která se rovněž léčí s rakovinou. Podle některých názorů však rodinné sídlo Kate a Williama není ideálním místem pro léčbu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*