Princezna Diana porušila všechna královská pravidla při výchově dětí. Potají by to bývala vzkázala všem rodičům

Fotografie: Depositphotos

Letos je tomu již 25 let, co princezna Diana tragicky zahynula. Vždy si přála, aby její synové měli úplně normální dětství jako většina smrtelníků. Protokol královského dvora to však nedovolil.

Britský královský dvůr je známý tím, že přísně dodržuje zažitý protokol. Řídí se jím všichni členové královské rodiny a není radno ho porušovat. Občas se vyskytly výjimky, které se pokusily překročit jeho hranice. Jednou z nich byla i princezna Diana, jež do královské rodiny vstoupila jako velmi mladá a stydlivá dívka. Během let ale získala na sebevědomí a stala se z ní okouzlující žena se šarmem a s tendencemi překračovat nepsaná pravidla.

Princové z masa a kostí

Princové William a Harry jsou sice členové královské rodiny, ale byly také obyčejnými dětmi se všemi dětskými přáními. Jejich matka, princezna Diana, se jim snažila dětství udělat co možná nejméně zasažené přísným protokolem britského dvora. Brala je na jídlo do McDonaldu, chodili se slunit na pláž či za zvířaty do zoo a jezdili i městskou hromadnou dopravou.

V přestrojení je nikdo nepoznal

Když vyráželi za běžnou zábavou, oblékla princezna Diana sebe a své dva syny tak, že byli všichni k nepoznání. Takto pak mohli navštěvovat místa, kam chodili normální smrtelníci, ale která jim byla kvůli protokolu zakázána. Diana však na to nehleděla, protože chtěla, aby její děti měly normální dětství. Takto v přestrojení navštívili o Velikonocích v roce 1993 například zábavní park Thorpe Park. Užili si stání ve frontě na kolotoč jako ostatní děti.

Fotografie: Pixabay

Cestou do školy

Princezna Diana se rozhodla své dva malé prince i do školy vozit sama automobilem. Snažila se jim ukazovat život neprivilegovaných vrstev, aby nežili jako ve skleníku. Navštívili společně ubytovnu pro bezdomovce. Tímto svým jednáním porušila princezna všechna královská pravidla. Dala tím svým synům ale dobrý základ do života. Ostatně, kdyby své syny viděla v současné době, kdy jsou již dospělí, jistě by na ně mohla být právem hrdá.

Zdroj: Express

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*