Drzá žena díky 17 předstíraným těhotenstvím inkasovala na mateřské podpoře téměř 3 000 000 Kč

Fotografie: Depositphotos

Žena roky využívala sociální systém, když předstírala těhotenství. A to hned 17krát. Díky tomu si v průběhu let přišla na téměř tři miliony korun.

Deník TheSun informoval o padesátileté ženě z Říma, která měla mnoho let před úřady předstírat těhotenství. Ona však obvinění odmítá a tvrdí, že porodila celkem pět dětí a 12 jich potratila. Všechna její těhotenství prý byla skutečná. Poslední dítě měla porodit v prosinci. Už v tu dobu však byla sledovaná a podle úřadů k žádnému porodu nedošlo.

Při posledním těhotenství ji sledovala policie

Padesátiletá Italka Barbara Ioele využívala systém sociálních dávek od roku 2000. Za tu dobu měla být celkem 17krát těhotná. Na příspěvcích od státu si tak přišla na téměř 3 miliony korun. V loňském roce ji však začaly úřady podezírat, že si všechno vymýšlí. To rovněž předstírala těhotenství a na veřejnosti si vycpávala břicho polštáři.

Policie, která ji sledovala, však její podvod odhalila. Žena tvrdila, že dítě porodila v prosinci, kde je však miminku konec, to nedokázala vysvětlit. Stanula tak před soudem, kde ji žalobce také obvinil z krádeže rodných listů na klinice v Římě. S těmi se pak měla prokazovat při žádosti o příspěvky. Její partner Davide Pizzinato se nakonec rozhodl vypovídat proti ní výměnou za nižší trest, neboť i on byl obviněn jako spolupachatel podvodu.

Nejmladší náhradní matka v historii zažila emocionální horskou dráhu. Ultrazvuk odhalil nemyslitelné

Potvrdil, že nebyla ani jednou těhotná

U soudu řekl, že je s Ioele již od roku 2012 a za tu dobu nebyla těhotná ani jednou. „Dobře jsem věděl, že Barbara není těhotná,“ citoval výpověď partnera italský deník IlMattino. Popsal také, jak falšovala dokumenty a chodila s nimi na úřad žádat o podporu v mateřství. Pár si tak zařídil poměrně pohodlný život a peníze od státu byly jistě vítaným přilepšením.

Ioele se k soudu nedostavila, aby podala výpověď. Nakonec byla odsouzena na rok a půl nepodmíněně. Je opravdu s podivem, že se jí dařilo systém obcházet po dlouhá léta, aniž by na to někdo přišel. Na SvětěKreativity jsme také psali o jiném páru, který žije ze sociálních dávek. Ale nestačí jim to, chtěli po úřadech, aby dostali proplacenu nákladnou svatbu.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]