Tato chamtivá dvojice pobírá sociální dávky. Místo řešení své krize se rozhodli stát ždímat ještě více

Fotografie: Jiří Sedláček / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Někteří lidé nemají v životě tolik štěstí, jakého si někteří plnými doušky dopřávají. Tato dvojice na sociálních dávkách se rozhodla pro velmi zajímavé řešení svého životního rozhodnutí.

Spousta lidí to má v dnešní době těžké a z různých důvodů například nemůže pracovat. Pro takové lidi pak má stát různá řešení, kdy jim například přizná nějaké dávky, ze kterých mohou žít. Dost podobně na tom byl i tento pár, jenž se však rozhodl pro neobvyklé řešení. Ve svém životě se dvojice chtěla posunout dál a zvolila si pro to velmi neobvyklé řešení.

Dvojice pobírá dávky

Muž, kterému je 35 let, žije se svou přítelkyní, jíž je o 3 roky méně. Společně již několik let nepracují a žijí pouze ze sociálních dávek, které jim dává stát. Oba dva mají různé důvody k tomu, proč aktuálně nemohou pracovat. U ženy je to prý kvůli tomu, že trpí velmi velkou nadváhou. Tento fakt ji limituje v tom, aby mohla pravidelně chodit do práce, a tak pobírá sociální dávky.

Chtěli by svatbu

Tito dva zamilovaní spolu žijí již velmi dlouho, a tak začali plánovat sňatek. Shodli se na tom, že by jejich svatba měla být veliká a odehrávat by se měla v kostele s následným programem na zámku. Na svatební cestu by si dvojice ráda vyrazila do vysněné destinace – do Mexika. Jejich životní přání však stojí spoustu peněz, které ale nemají.

Rozhodli se požádat stát

Jelikož si takto nákladnou a drahou svatbu dvojice nemohla dovolit, rozhodla se pro velmi zajímavé řešení. Pokusili se požádat stát o to, zda by jim jejich svatbu mohl zaplatit. Samozřejmě vznesli své požadavky na velikou svatbu i se svatební cestou do zahraničí. Údajně to mělo všem pomoci, protože by díky svatební cestě nabrala žena sebevědomí, které jí brání v nástupu do práce.

Jedinečná pekárna, kde se rozdává chléb zdarma: Stačí si vzít z nástěnky účtenku

Dočkali se odpovědi

Zamilovaný pár se odpovědi od státu dočkal poměrně brzy. Nebyla však taková, jakou by dvojice očekávala. Jejich žádost totiž byla zamítnuta, a na svou vysněnou svatbu si tak budou muset opatřit finance někde jinde. To se milencům samozřejmě nelíbilo a nechápali, proč by jim stát nemohl veškeré náklady v hodnotě 300 000 Kč zaplatit.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]