Jedinečná pekárna, kde se rozdává chléb zdarma: Stačí si vzít z nástěnky účtenku

Fotografie: Depositphotos

S rostoucí cenou chleba se tato pekárna rozhodla pomoci lidem, kteří si pečivo nemohou dovolit. Jedinečná myšlenka si v současné době získává velkou oblibu. Vznikla v polské Poznani.

V současné době, kdy ceny potravin, včetně pečiva, rostou nezastavitelným tempem nahoru, si mnozí lidé již nemohou dovolit utrácet za jídlo tak, jako tomu bylo dříve. Tento problém vzala na vědomí polská pekárna Czajkowska na Lazarském trhu a rozhodla se vymyslet pro svou klientelu pomocnou akci, která by měla být užitečná pro méně bohaté rodiny a jedince. Zkrátka pro všechny, co strádají.

Dobročinná akce v polské pekárně

Pro stále větší počet lidí dnes představuje nákup obyčejného bochníku chleba velký výdaj, což berou v potaz mnozí prodejci pečiva. S jedinečným řešením problému však nedávno přišla pekárna Czajkowska, jež se nachází na Lazarském trhu v polské Poznani. Majitelé se rozhodli udělat dobročinnou kampaň, během které zákazníci zaplatí za chléb či jiné pečivo a následně účtenku nechají na korkové nástěnce před obchodem. Odtud si ji poté může vzít kdokoliv, kdo ji potřebuje, a vyměnit ji za produkty.

Prodavačka si všimla, co měl u sebe zákazník a ihned zavolala policii. Vážnost situace strážníky dostala do úzkých

Tento jedinečný nápad si velmi rychle získal oblibu po celém Polsku, a proto ho začalo následovat více pekáren. Mnozí výrobci tak nyní pomáhají lidem v nouzi a umožňují jim vychutnat si dobrý čerstvý chléb. „V posledním roce jsme od prodavaček stále častěji slýchaly, že si zákazníci začali stěžovat na cenu chleba. Navíc každý den projíždíme kolem místa pro potřebné a vidíme tam fronty. Proto jsme se rozhodly, že stojí za to udělat takovouto akci,“ vysvětluje Aneta Czajkowská, jedna z majitelek pekárny.

Chléb zdarma v polské pekárně

Myšlenka je přitom velmi jednoduchá. Každý si může koupit bochník chleba, půlku nebo jakékoliv jiné pečivo, ovšem produkty zanechá v obchodě a účtenku připevní na speciální korkovou nástěnku.

Potřebný člověk ji poté sundá a přistoupí k pultu, kde dostane to, za co někdo jiný zaplatil. Tato kampaň zaujala mnoho lidí – podle majitelů pekárny u nich každý den zanechává tucet lidí účtenky a další tucet je využívá. V jednu chvíli dokonce museli zavést limit jednoho bochníku denně pro každého, aby se dostalo na všechny potřebné.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]