Nejmladší náhradní matka v historii zažila emocionální horskou dráhu. Ultrazvuk odhalil nemyslitelné

Fotografie: Depositphotos

Bylo jí pouhých 21 let, když se rozhodla pomoci lidem, kteří nemohou mít dítě přirozenou cestou. K oplodnění došlo na specializované klinice a pak všichni zažili šok.

Shaniece Sturdy z anglického Carshaltonu už měla doma malého syna, když se rozhodla, že pomůže nějakému páru, který touží po dítěti. Podle deníku Newly se stala náhradní matkou, ale věci nešly podle původního plánu. Brzy se na ultrazvuku ukázalo, že Shaniece nečeká jen jedno miminko. I když bylo těhotenství rizikové, nakonec se pár radoval hned několikanásobně.

Dlouho věděla, že jednou bude náhradní matkou

Už v pubertě zhlédla Shaniece dokument o náhradním mateřství. Rozhodla se, že někdy v budoucnu se pokusí pomoci nějakému páru, jenž nebude moci mít vlastní děti přirozenou cestou. Nejprve však porodila vlastního syna Ryleeho. Když mu byli tři roky, kontaktovala centrum náhradního mateřství a přihlásila se do programu právě jako náhradní matka.

Brzy se spojila s manželským párem z Los Angeles, který toužil po dalším dítěti. Shaniece se tedy vydala do Spojených států, kde se potkala s Joannou a Stevem. Na specializované klinice jí pak byla implantována embrya tohoto páru. Hned na prvním ultrazvuku se ukázalo, že Shaniece nečeká jen jedno dítě, ale bude mít dvojčata. Všichni byli z této zprávy nadšení. Ale další ultrazvuk odhalil ještě jedno překvapení.

Mladá žena si prošla peklem na nebi, aby pomohla bezdětnému páru. Kontrola u doktora ji srazila do kolen

S rodinou je v pravidelném kontaktu dodnes

Lékař totiž objevil další tlukoucí srdíčko. Místo jednoho dítěte tak byla na cestě trojčátka. „Měla jsem jen pomoci rodině mít bratra nebo sestru pro jejich holčičku, ale nakonec jsem jim dala tři děti najednou,“ citoval Shaniece deník Mirror. Trojčata se narodila ve 33. týdnu a kvůli nízké váze strávila v nemocnici dva týdny. Poté si mohl šťastný pár odnést domů dvě holčičky a jednoho chlapečka.

Shaniece se tak stala nejmladší náhradní matkou v Británii. „I když mi bylo pouhých 21 a byla to obrovská zodpovědnost donosit jejich děti, byla to jedna z nejlepších zkušeností mého života,“ vzpomínala. Zároveň nabádá každého, kdo o náhradním mateřství uvažuje, aby to určitě vyzkoušel. Sama prohlásila, že se nemůže dočkat, až to udělá znovu a bude moci odnosit dítě dalšímu páru.

Vazby na rodinu, které pomohla, udržuje i nadále. Trojčata každoročně navštěvuje na jejich narozeniny a s Joannou a Stevem je pojí přátelské pouto. I když je nepochybně velmi obětavé pomoci bezdětnému páru, někdy se mohou věci opravdu zkomplikovat. Na SvětěKreativity se můžete podívat na jiný příběh náhradní matky, jež porodila dvojčata čínskému páru, ale za několik týdnů se odhalilo fatální selhání agentury.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]