Matka tří dětí se rozhodla porodit dítě, které podle lékařů nemělo od začátku žádnou šanci přežít. Důvod byl zcela jasný

Fotografie: Depositphotos

Žena se rozhodla, že dá šanci miminku, o kterém lékaři říkali, že buď zemře hned po porodu, nebo ho ani nepřežije.

Když se žena dozví, že její dítě určitě nepřežije ani první den po porodu, rozhodne se většinou těhotenství ihned ukončit. Žena jménem Hayley Martin se ale rozhodla, že udělá pravý opak. Lékaři jí řekli, že její dítě určitě nebude žít, ale ona si nenechala nic namluvit, zkrátka věřila, že všechno bude dobré. Jak to dopadlo?

Chtěli holčičku donosit

Už ve dvacátém týdnu těhotenství lékaři Hayley oznámili, že její nenarozené holčičce chybí ledviny a také, že má těžce narušenou funkci plic. Každá jiná maminka by nejspíš chtěla ihned ukončit těhotenství, ale Hayley a její manžel měli jiný názor. Rozhodli se, že Hayley holčičku donosí a uvidí se, jak to všechno dopadne.

Fotografie: Depositphotos

Už v té době, kdy byla s holčičkou těhotná, měla Hayley 3 děti, a všechny je zbožňovala. Věděla, že své čtvrté dítě bude také milovat a nemohla se dočkat, až holčičku uvidí. Proto nemohla uvěřit tomu, že by její těhotenství mohlo skončit špatně. Ultrazvuk ve dvacátém týdnu ale ukázal, že holčička nebude žít ani minutu po porodu. Hayley se ale miminka zbavit nechtěla.

Udělali krásnou, ale náročnou věc

Téměř všechny orgány malé holčičky byly ve velmi dobrém stavu, a tak se Hayley s manželem rozhodli, že je darují dětem, které je potřebují. Je to velmi ušlechtilý čin, protože jen představa, že něco takového uděláte, opravdu bolí. Svoji holčičku pojmenovali Ava Joy a porod byl naplánován na konec prosince.

Jejich malá holčička tak vlastně nezemře, protože část z ní bude žít v tělech jiných dětí. Později chce napsat dopisy všem miminkům, které díky malé Avě mohou žít. Hayley chce i nadále pomáhat nemocným dětem. Slíbila si, že nebude trpět ztrátou své malé holčičky. Spíše chce být šťastná, že díky ní mohou žít jiné nemocné děti, když Ava neměla možnost.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]