Celé těhotenství strávila v posilovně. Narodila se jí dcera s bicepsy

Fotografie: Bathanka / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mladá žena se na sociálních sítích pochlubila fotkou novorozené dcery. Na jejích rukou jsou jasně vyrýsované bicepsy. Maminka totiž během těhotenství nezanevřela na posilovnu.

Mladá Britka přidala na svůj Tik Tok účet krátké video mapující konec jejího těhotenství. S obrovským bříškem tu zvedá těžké činky, jako kdyby se nechumelilo. Na závěr videa pak umístí fotografie malé dcery, která vypadá jako kdyby posilovala v bříšku se svou maminkou. Nevíme, jak by se na takovou aktivitu dívali lékaři, nicméně miminko je zcela zdravé a vypadá to, že půjde ve stopách své maminky.

Zvedá velmi těžká závaží

Skoro by se řeklo, že je něco mezi nebem a zemí. Jak si vysvětlit, že se miminko fyzicky aktivní matky, narodí s vyrýsovanými svaly? Yoana Banda, mladá maminka z Velké Británie, nejspíš sama něco takového nečekala. Ale tohle miminko se zdá být opravdu silnější, než běžný novorozenec. Devět měsíců strávilo v posilovně.

Yoana navíc není žádná troškařka a tak můžete vidět, že zvedá opravdu těžká závaží. Její síla v pokročilém stádiu těhotenství je tak skutečně obdivuhodná. Samozřejmě, že většinu lidí zajímalo, co jí na to řekli lékaři. Na první pohled se totiž zdá, že by toto intenzivní cvičení mohlo mít na miminko špatný vliv. Lékaři jí však tuto aktivitu údajně schválili.

Dle ní to je bezpečné

„Absolutně bezpečné! Ptala jsem se porodních asistentek, lékařů a dělala jsem si vlastní výzkum,“ odpověděla Yoana. Dodala však, že to platí pouze v případě, kdy je maminka zvyklá posilovat již dávno před těhotenstvím a její tělo je na tuto aktivitu zvyklé. Začínat s posilováním až v těhotenství by tak určitě nikomu nedoporučovala.

Když se jí však roztomilá dcerka narodila, byla překvapená i ona sama. „Vážně ze mě vyšla a hned se zeptala, kde jsou činky?“ připojila překvapený popisek ke svému příspěvku. Malé miminko má skutečně svalnaté boule pod ramínky. Jestli to je jen náhoda nebo na sobě miminko zhmotnilo to, na co maminka často myslela. Kdo ví.

@yoanabanda1 She really came out and said ‘where them weights at’ 🙂 #fyp #viral #babytiktok #babygirl #strongbaby ♬ GIVE IT TO ME X PROMISCUOUS – ALTÉGO

Aktivita v těhotenství se doporučuje

Video se rychle začalo šířit a pod ním se nashromáždilo mnoho komentářů. Většina lidí tuto kuriozitu komentuje s humorem. „Miminko asi zvedalo pupeční šňůru,“ zní jeden z nich. Má větší ramena než já po roce usilovného tréninku,“ dodává jiný. „Koukám na to, jsem v 35. týdnu těhotenství, ležím a na břiše mám položený pytlík chipsů,“ píše žena, pro kterou jsou záběry z posilovny jako z říše snů.

Říká se, ž těhotenství není nemoc a tak je v pořádku, když maminky pokračují v aktivitách, na které byly zvyklé. Je třeba se však zastat i maminek, které jednoduše upřednostní lenošení. Každé těhotenství je jiné a jenom budoucí maminka dokáže vycítit, co je pro její miminko nejlepší. A to rozhodně nemusí platit u všech stejně.

Zdroj: Fakt