Rychlé, chutné a úžasné občerstvení pro návštěvu – zákusek přímo z hrníčku

Kdo by nemiloval alespoň občas nějakou tu dobrotu. Buchty se pečou v rodinách od nepaměti. Hodí se ke snídani, k odpolední kávě nebo jako zpříjemnění posezení s přáteli. Stává se, že přijde návštěva i nečekaně, případně, že dostaneme na nějakou buchtu chuť, ale nechce se nám zdlouhavě připravovat těsto a čekat, než se buchta upeče. V takovém případě velmi dobře poslouží moučníky přímo z hrníčku.

Buď můžete tuto mini buchtu upéci v troubě, což je na čas méně náročnější než velký plech s buchtou nebo si můžete ještě výrazně zkrátit čas a připravit ji v mikrovlnné troubě. V takovém případě vám příprava zabere 5 minut i se servírováním moučníku na stůl.

Čokoládový hrníček

Na čokoládový hrníček budete potřebovat: 1 zralý banán, 2 polévkové lžíce ořechového másla, 2 lžíce kakaového prášku, 2 lžíce čokoládových hrudek a špetku kypřicího prášku.

Banán rozmačkejte vidličkou na kaši a přidejte další ingredience, čokoládové hrudky přidejte až nakonec a několik jich nasypte na vršek těsta v hrníčku.

Hrníček s těstem vložte na jednu minutu do mikrovlnné trouby nebo upečte v troubě cca 10 až 12 minut.

Vanilkový sen

Na tento roztomilý moučník budete potřebovat: 2 lžíce nesoleného másla, 1 lžíci mléka, ½ lžíce vanilkového extraktu, 2 lžíce cukru, 1 žloutek, 4 lžíce mouky, ½ prášku do pečiva, barevnou cukrářskou rýži.

Vyšlehejte vidličkou mléko, žloutek a cukr. Smíchejte sypké ingredience: mouka a prášek do pečiva. Následně si roztopte máslo. Máslo nalijte k tekutým ingrediencím a postupně přimíchejte i sypké ingredience. Do těsta zamíchejte barevnou rýži.

Vložte na jednu 1 až 1 ½ minuty do mikrovlnné trouby nebo na 10 minut do klasické trouby. Před podáváním ozdobte krémem.

Jahodová mini buchta s kokosovým krémem

Na tuto úžasnou mňamku budete potřebovat: 2 polévkové lžíce mandlové mouky, 1 polévkovou lžíci kokosové mouky, 1 celé vejce, ½ prášku do pečiva, 1 lžíci javorového sirupu, 2 lžíce kokosového krému a jahody.

Smíchejte všechny ingredience mimo kokosového krému a jahod a vytvořte těsto. Do těsta pak vmíchejte na kousky nakrájené jahody. Jahody si nechte ještě i na zdobení.

Mini buchta se v mikrovlnné troubě připravuje 2 minuty nebo vložte do klasické trouby a upečte cca 12 minut.

Před podáváním přidejte kokosový krém (můžete dát klidně i jogurt) a ještě čerstvé jahody.

Další tipy: v podstatě lze připravit jakýkoliv moučník v hrníčku. Ořechový, makový, tvarohový, mrkvový, jablečný, dýňový, vločkový, karamelový. Měnit lze i ovoce a podávat můžete i se zmrzlinou.

Obrázky: countryliving.com