Zarážející nález v popelnici: Nezodpovědný majitel se zbavil živé želvy nelidským způsobem

Fotografie: Depositphotos

Někteří lidé nemají srdce a rozhodnou se domácího mazlíčka zbavit zvláště krutým způsobem. Tato želvička byla nalezena v popelnici mezi odpadky. Zřejmě představovala nevhodný dárek.

Vánoční svátky jsou spojovány s obdarováváním nejbližších, především děti mají největší radost z hromady dárků pod vánočním stromečkem. Kromě hraček si však často přejí i domácí zvířátko. To je ovšem velice riskantní. Začátkem nového roku zvířecí útulky zaznamenávají výrazný nárůst odložených zvířat. Děti totiž zjistí, že domácí mazlíčci nejsou jen zábava, ale také starost. Jeden takový nevhodný dárek byl nalezen v popelnici mezi odpadky.

Želva byla nalezena mezi odpadky

Člověk musí být zvláště bezcitný, aby dokázal vyhodit živé zvíře do popelnice jako nepotřebnou věc. Fundacja Epicrates oznámila na svých facebookových stránkách, že přijala do péče želvu, která byla nalezena mezi odpadky ve zvláště špatném stavu v důsledku nevhodné stravy, životních podmínek a také podchlazení.

Želvička musela podstoupit operaci, která sice byla úspěšná, ale prognóza je stále velice nejistá. Veterináři nejsou schopni s jistotou určit, zdali želva vůbec přežije. Zvíře bylo dlouhodobě vystaveno nízké teplotě, na niž není zvyklé. Tento druh se přirozeně vyskytuje v Číně, Japonsku, Koreji nebo na Tchaj-wanu, kde jsou teploty mnohem vyšší, popřípadě se změnou ročních období klesají postupně a pomalu, jak zmiňuje server Fakt.

Pracovníci exotária jsou však optimisté

Želvička dostala jméno Kapselek a pečovatelé vidí její budoucnost optimisticky. Spousta lidí se také obrátila na exotárium s nabídkou uspořádání veřejné sbírky, ale pracovníci s velkým díky uvádějí, že výběr finanční prostředků na tuto konkrétní želvu nemá smysl. Instituce pečuje o více než 200 různých zvířat, je tedy lepší podpořit aktivity exotária a všechna zvířata, která má v péči, převodem z daně, jak uvádí Fundacja Epicrates na svém Facebooku.

Opuštěné fence zbýval 1 den života. Jeden ze záchranářů přišel s geniálním nápadem

Že někteří lidé nemají žádné svědomí, o tom jsme již psali na SvětěKreativity bohužel několikrát. Spousta lidí zjistí, že se o svého domácího mazlíčka nedokáže nadále starat, ale zvolí ten nejhorší způsob řešení situace. I tuto fenku měl potkat její osud mezi odpadky. Naštěstí její příběh má šťastný konec.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]