Betonové bloky ze stavby se dají originálně využít na zahradě

Betonové bloky jsou dokonalým materiálem pro venkovní kutilské projekty. Můžete využít ty, které vám zbyly ze stavby, ale i klidně pořídit na svůj projekt jen potřebný počet zcela nových betonových bloků. Mají totiž hned několik výhod. Nejsou drahé, disponují ekologickou nezávadností, pevností, požární odolností a minimální nasákavostí, což z nich činí skvělý materiál do zahrady. Jsou vhodné na zdění pilířů a sloupků, dozdívání stropních konstrukcí, obezdívky, ale i na DIY projekty.

Lavička

Na výrobu takové lavičky budete potřebovat betonové bloky, dřevěné hranoly, barvu do exteriéru a přípravek na ošetření dřeva, mořidlo nebo barvu na dřevo a stavební lepidlo. Taková lavička něco vydrží a je skutečně hodně bytelná.

Vyčlenění záhonů

Betonové bloky lze využít i k vytvoření/rozdělení záhonů. Vaše pěstování bude snadnější, přehlednější. Bloky můžete nechat tak jak jsou nebo použít barvu, čímž se vaše záhonky stanou ještě zajímavější. Mimo to můžete bloky použít i namísto truhlíků/květináčů.

Zahradní gril

Kupované zahradní grily mohou být neuvěřitelně drahé. Takový gril se vám vyplatí, zvlášť, pokud často a rádi grilujete. Jen se při stavbě grilu ujistěte, že gril není v blízkosti listoví nebo čehokoliv hořlavého.

Ohraničené ohniště

Rozdělat oheň, sednout si k němu se svými blízkými, něco dobrého opéci, zazpívat si. Má to prostě své kouzlo, hlavně na podzim. Z bezpečnostních důvodů se však ujistěte, že vámi používané bloky jsou vhodné pro tento typ projektu a prošly testem na oheň.

Schody v zahradě

Tento projekt je časově náročnější, protože musíte nejdříve upravit půdu, kam budete bloky pokládat, aby dobře držely a nesjížděly. Bloky pak naplňte kameny či oblázky.

Betonové bloky lze využít nejen na zahradě, ale také v domácnosti. Postavíte z nich třeba kuchyňskou linku, obývací sestavu, pracovní/psací stůl a mnoho dalšího.

Obrázky: womensdailymag, mykarmastream