Našel tajnou truhlu svého prapradědečka: Uvnitř ležely podivuhodné poklady nesmírné hodnoty z éry Titaniku

Fotografie: Thomas Quine / Creative Commons / Attribution 2.0

Většina z nás nikdy nebude mít možnost setkat se se svými praprarodiči, ale existuje způsob, jak se o nich můžeme ledacos dozvědět.

Většina lidí se se svými praprarodiči nikdy nesetká. Jistě, můžeme o nich slyšet vyprávět od svých starších příbuzných, ale tento muž dostal životní příležitost. Při prohrabávání dědečkovy garáže narazil na zaprášenou starou truhlu, která patřila jeho prapradědečkovi! Tato truhla (a její obsah, jenž je ve skvělém stavu) pochází z počátku 20. století. Za čtyři generace se toho může hodně změnit, takže je to nejen skvělý způsob, jak se dozvědět více o příbuzných, ale je to také tak trochu zakonzervovaná historie. Níže se podívejte, co muž našel.

Z éry Titaniku

Mnoho dětí sní o tom, že jednou najdou truhlu s pokladem, což je pravděpodobně důvod, proč tříleté děti kopou v nejodlehlejších částech svých dvorů a zahrad. Hledání je obvykle neúspěšné. Jednu rodinu však čekalo skutečné překvapení, když po smrti dědečka otevřeli jeho zdánlivě nepotřebnou, zaprášenou a otlučenou truhlu.

Když muž našel truhlu v domě svého dědečka, netušil, že se chystá učinit velký rodinný objev. Truhla byla desítky let ukrytá v garáži a nikdo ji nikdy neotevřel. Jeho dědeček nikdy nikomu neřekl o její existenci, ani o jejím obsahu. Když byla konečně otevřená, věci uvnitř byly v perfektním stavu. Byly tam předměty, kterých se jeho prapradědeček dotýkal, jež četl nebo používal. Mluvíme o éře Titaniku. Dokážete si představit, jak je to neuvěřitelné? Dotýkat se věcí jednoho ze svých příbuzných, kterého jste nikdy nepotkali, ale nyní vše prožíváte prostřednictvím jeho osobních věcí.

Cennější než poklad

Nikdy by je nenapadlo, že v truhle najdou něco takového. Nebyla plná zlatých mincí ani šperků, ale všechny předměty v ní měly nesmírnou hodnotu. Vrchní část truhly s dvojitým víkem měla nádhernou ručně malovanou výzdobu a když se dostali o patro níž, všimli si, že obsahuje množství dobových knih, cenných dokumentů, dopisů a listin.

My Grandfather’s Chest

Jeho rukopis, jeho knihy a brýle. Jedna věc je vidět v rodokmenu jméno bez tváře, druhá věc je vidět tohle. Takové štěstí má jen velmi málo lidí. Můžeme říci, že se jedná o něco neuvěřitelného a jedinečného. Vypadá to sice jako hromada harampádí. Ale je to tak? Obrázky mluví samy za sebe. Dokonce i v muzeích něco takového najdete jen zřídka. Památky, z nichž většina pochází z 90. let 20. století, vytvářejí živý obraz doby. Který objekt se vám líbí nejvíce?

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*