Muž našel ve starém domě černou krabičku. Lidé mu vysvětlili, že jde nejspíše o transformátor

Fotografie: Infrogmation of New Orleans / Creative Commons / Attribution 2.0

Muž se obrátil o pomoc s identifikací zvláštní věci, kterou našel ve starém domě z počátku 20. století. Někteří věděli, k čemu tato věc slouží.

Staré domy mohou někdy ukrývat opravdu nečekaná tajemství. Přesvědčil se o tom i tento muž, jenž našel v domě z roku 1905 věc, u níž netušil, k čemu slouží a co to vůbec je. Vše tedy důkladně nafotil a fotografie umístil na sociální síť s žádostí o pomoc. Podívejte se, k čemu podle lidí tato stará černá krabička s dráty ve skutečnosti sloužila.

Skříňka se ukrývala v prostoru mezi patry

Muž bydlí v Londýně, ve starém domě, který byl postaven v roce 1905. V úzkém prostoru mezi přízemím a prvním patrem našel zvláštní předmět, ale neměl tušení, k čemu slouží. Byla to menší černá krabička, ze které vedly elektrické dráty. Jak uvedl server Topky, skříňka měla také rukojeť a šest kovových kruhů uspořádaných do půlkruhu na přední straně. Na kruzích jsou čísla 0, 4, 6, 8, 10.

Předpokládal, že tato věc možná něco měřila. Byl zvědavý, a tak se obrátil na lidi o pomoc. Fotografie zveřejnil na sociální síti Reddit ve skupině „Co je to?“ a netrvalo dlouho a první lidé začali přicházet s různými teoriemi. Nejvíce lidí se pak přiklonilo k názoru, že se jedná o malý transformátor. V tomto případě jej původní obyvatelé nejspíš používali k větráku.

Našel tajemnou skříňku, která rozlouskla odvěkou záhadu o jeho starém domě

Hodně lidí mělo celkem brzy jasno

Ve skutečnosti však mělo jít o transformátor, který sloužil k provozu dětských vlakových souprav. Elektrické dětské vláčky byly oblíbenou hračkou a tento transformátor tak byl nejspíše původně součástí takové vláčkové soupravy. Později byl však evidentně využit k jinému účelu. Možná jako transformátor pro větrák nebo pro zvonek.

Black box with wires attached, found in my 1905 home’s crawl space. 5in long.
byu/ERRN18 inwhatisthisthing

Lidé muže také nabádali, aby nejprve vyzkoušel zařízení zkoušečkou napětí, než se pustí do jeho bližšího prozkoumávání. Hrozilo totiž riziko úrazu elektrickým proudem. Nakonec se tedy podařilo osvětlit účel tohoto dnes již raritního elektrického zařízení. Opět se ukázalo, že staré domy mohou někdy ukrývat nečekaná tajemství a zvláštnosti. Na SvětěKreativity jsme také psali o dvojici, která při rekonstrukci starého domu našla tajnou místnost s překvapením.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]