Při rekonstrukci krbu našel dvě časové kapsle z roku 1969 a 1988

Fotografie: Lucie Voříšková / Creative Commons / Attribution 2.0

Nečekaný nález učinil muž, který pomáhal sestře s rekonstrukcí domu. Když boural starý krb, našel zazděnou plastovou schránku. Oba byli zvědaví na její obsah.

Když začínal s rekonstrukcí, ještě netušil, co za překvapení ho čeká. Starý dům, který koupila jeho sestra, potřeboval nějaké úpravy, než se do něho nastěhuje. Její bratr se nabídl, že jí pomůže, a mimo jiné se pustil do bourání starého krbu. Jaké bylo jeho překvapení, když v rohu krbu našel zazděný vzkaz. A nebyl jen jeden.

V krbu byly dvě časové kapsle

Scott Beaven žije v anglickém Birminghamu. Jeho starší sestra Deborah, která nedávno utrpěla mozkovou příhodu, se rozhodla přestěhovat blíž své rodině, a tak v tomto městě koupila starý dům. V tu dobu byl však již čtyři roky neobývaný, a proto před nastěhováním potřeboval nějaké úpravy. Scott pak při odstraňování krbu narazil na záhadný balíček.

Srdce mu zaplesalo, protože to bylo to, co miluje. Běhání po lesích s detektorem kovů je jeho koníček. Netušil, že objeví něco skrytého a záhadného i při zednické práci. Plastový obal, smotaný do dlouhého válečku, skrýval černobílou fotografii předchozí majitelky Ethel Wrightové a také vydání novin Birmingham Evening Mail z roku 1969. Ještě větší překvapení je však čekalo, když našel druhý balíček.

Milý vzkaz pro jeho sestru moc znamenal

Ten byl umístěn v druhém rohu krbu a byl pro změnu z roku 1988. Skrýval krásný dopis pro nové majitele: „Přišli jsme sem koncem května 1967, tehdy to byl nově postavený dům a v těchto čtyřech zdech jsme našli spokojenost a bezpečí. Doufáme, že si dům a zahradu užijete stejně jako my. Původní krb byl postaven v roce 1969 a tento v srpnu 1988, ale předpokládám, že až dorazíte, budete chtít provést velké úpravy, takže pravděpodobně najdete tento vzkaz. Hodně štěstí, s pozdravem Ethel a Harold Wrightovi.“

Dále byly připojeny i podpisy jejich dvou synů a jejich manželek. Nakonec se však ukázalo, že ti neměli tušení, že je rodiče schovali do časové kapsle. Deborah, která si momentálně prochází těžkým obdobím, byla tímto vzkazem nesmírně pohnutá. Jako kdyby přesně toto potřebovala vědět. Ujištění, že je v místě, kde se jí bude dobře dařit a může tu začít nový spokojený život. Manželé Wrightovi se nálezu už nedožili, a tak fotografie Ethel putovala do rukou jejího syna.

První časová kapsle je z roku 1795

Časové kapsle jsou fascinující fenomén. Obsahují historické předměty nebo informace, které mají za cíl komunikaci s budoucími generacemi. Nejstarší dochovaná časová kapsle pochází z roku 1795. Byli v ní také staré noviny a mince. Do těch, které nedávno studenti historie naplnili pro budoucí generace, už se však dávají úplně jiné věci. V budoucnosti tak budou lidé otvírat kapsle obsahující kreditní kartu, bezdrátová sluchátka nebo elektronickou cigaretu. Za sto let to nejspíš budou také historické artefakty, které se již používat běžně nebudou.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*