Celoživotní přátelství: Pes se dočkal velmi dojemného rozloučení

Pes je ve společnosti velmi oblíbeným čtyřnohým mazlíčkem. V mnoha domácnostech je pes nejen hlídačem, ale i plnohodnotným členem rodiny. Tento příběh je odrazem nekonečného přátelství a pevného spojení psa s člověkem. Policejní důstojník Michael D’Aresta z Middletownu v Connecticutu byl psovodem německého ovčáka Huntera celých deset let. Pak ale pes onemocněl a muž byl postaven před nejtěžší rozhodnutí ve svém životě.

Trpký verdikt veterináře: Hunter má rakovinu jater

Policejní pes Hunter během deseti let pomohl svému pánovi Michaelovi v mnoha složitých případech. Byl schopen nalézt a identifikovat drogy, vypátrat podezřelé pachatele, nebo dokonce najít pohřešované osoby.

Byl to velice oddaný, chytrý a schopný pes, kterého si za celých deset let jeho psovod Michael velmi zamiloval. Pak ale začal mít jeho čtyřnohý psí přítel zdravotní problémy. Veterinář německému ovčákovi zjistil rakovinu jater v pokročilém stadiu. Aby se pes netrápil a mohl zemřít relativně v poklidu, doporučil lékař důstojníkovi uspání. Michael ale dlouho váhal, bylo to pro něj bolestné rozhodnutí.

Poslední cesta s psím přítelem

Ač bylo pro policejního důstojníka Michaela velice těžké udělat krok k tomu, aby byl Hunter uspán, nakonec svolil. Chtěl totiž svému milovanému psovi dopřát klidný a bezbolestný konec. Rozhodl se ještě před jeho odchodem z tohoto světa uspořádat velké rozloučení spolu s jeho kolegy. Dodnes dojímá celý virtuální svět srdceryvná fotografie Michaela, který ve své náruči nese Huntera k veterinární klinice a prochází policejním špalírem, který vzdává statečnému Hunterovi hold.

Věříme, že tuto poctu si Hunter opravdu zasloužil. Byl to nejen nejlepší přítel, ale i oddaný psí policista. Michael samozřejmě zůstal se svým psem až do jeho konce. Zemřel 1. září roku 2017. Čest jeho památce.

Fotografie: Middletown Police Department