Na internetu našla fotografie z druhé svatby jejího manžela. Rychle podnikla právní kroky

Fotografie: Sgroey / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Uživatelce facebooku spadla čelist až na podlahu. Vypadalo to, že její manžel, elektrikář z Chesteru, objevil novou hranici nestydatosti.

Během dovolené, na kterou odjel se svou partnerkou, se totiž rozhodl oženit. To by nebyl žádný problém, pokud by v tu chvíli už dávno ženatý nebyl. O tomto šokujícím příběhu Marka Rowlandse (47) informovala snad všechna média ve Spojeném království. Šlo samozřejmě také o jeho ženu Hayley Brown, která je o 11 let mladší. Tento pár se vzal během roku 2012, měli spolu dvě děti, po třech letech soužití se však rozhodli pro rozvod. Co se dělo dále?

Rozvody a ignorace

„Uvědomila jsem si, že ke mně Mark nebyl zcela upřímný. Došla jsem k závěru, že už to s ním nevydržím,“ řekla Hayley v rozhovoru pro stanici Manchester Evening News. Po nějaké době Britka manžela požádala, aby podal u soudu žádost o rozvod. Mělo to být z jeho strany, protože ona si to v té době nemohla dovolit. Rowlandovi ovšem na prosbě jeho ženy nezáleželo a jednoduše její jednání ignoroval. Dvojice pak mezi sebou v zásadě kompletně ztratila kontakt.

Jediné, co tak měli společného, byly děti. Mark se s nimi už nesetkal, omezil se tak jen na placení alimentů. Jak říká, myslela si, že se se svým mužem už nikdy neuvidí tváří v tvář. Čas ji ovšem poměrně záhy vyvedl z omylu. Obrat v manželství se odehrál pár let po jeho rozpadu. Během února 2020 jí její přítel poslal odkaz na příspěvek, který na facebooku zveřejnil hotel Holiday Inn. Naprosto ji šokoval, protože zde uviděla svého muže během svatební veselky.

Soud a srovnání

Ta byla ovšem jeho vlastní, nebyl tam jako host nebo obsluha. „Spadla mi čelist na podlahu. Pořád to byl můj manžel, i přes naše odloučení a absenci kontaktu. Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit. Rozesmálo mě to. I když jsem s ním sama skončila, bylo mi jasné, že to musím nahlásit, protože je to prostě nezákonné,“ uvedla Hayley. Oznámila tedy věc policii, Mark byl krátce nato obviněn z bigamie a stanul před soudem. Tam se ke svému činu nakonec přiznal. Co následovalo?

Žena si stěžovala na bolesti. Na kontrole čekalo ji i manžela nemilé překvapení. Doktorovi bylo trapně

Prohlásil, že dal právní firmě pokyny k rozvodu, ale o dalších akcích nic nevěděl. Podle manželky to však byla jen další lež. Soud mu nařídil rozvedení a vyrovnání všech závazků. Snad ho veřejná ostuda trochu poučí do budoucna. „Mám pocit, že Markovi ty jeho lži procházely už příliš dlouho,“ poznamenala k tomu Hayley.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]