Nečekané těhotenství rozvrátilo vztah a bylo impulsem k rozvodu

Fotografie: Freepik

Nečekané těhotenství může vyvolat jak momenty radosti, tak i strachu, či dokonce zděšení. Pokud je situace ve vztahu normální a muž i žena se milují, nic nebrání tomu, aby se na děťátko začali těšit. Když je ale situace opředena podvody a dalšímu tajemstvími, nemůže to skončit nikdy dobře. Své o tom ví muž z následujícího příběhu.

Fotografie: Freepik

Rozhodnutí o dobrovolné bezdětnosti

Když jednatřicetiletý Američan začal žít se svou manželkou, měli, co se týká rodiny jasno. Oba děti nechtěli, proto on používal při pohlavním styku kondom a jeho žena raději užívala antikoncepční pilulky. Časem se muž rozhodl, že postoupí vasektomii, aby již nemohl nikdy zplodit dítě. Avšak co následovalo pak ho značně znepokojilo.

Fotografie: Pixabay

Vysazení antikoncepce bez vědomí partnera

Několik týdnů před vasektomií muž ujištěn svou ženou o užívání antikoncepce nepoužil prezervativ. Zapomněl jej totiž zakoupit. Ze situace si však nic nedělal, protože věděl, že jeho manželka bere pilulky.

Poté co Američan podstoupil vasektomii mu jeho žena oznámila, že je těhotná. To byl pro muže obrovský šok. Tuto informaci považoval za extrémní zradu od své partnerky. Vždyť se dohodli, že žádné děti nechtějí a že bude žena brát pravidelně antikoncepci.

Nakonec se jeho manželka přiznala, že pilulky již vysadila svévolně před několika měsíci. Muž se cítil velice podveden a nevěděl, jak má reagovat. Napadly ho jen dvě možnosti, buď potrat, nebo rozvod. Žena se však rozhodla miminko si ponechat. Proto nakonec vztah skončil rozvodem. Narušení důvěry bylo pro mladého Američana tak značné, že to neustál.

Sdílení zážitku na sociálních sítích

Když muž sdílel svůj příběh na sociálních sítích, setkal se z větší části s pochopením a mnoho sledujících počínání jeho manželky tvrdě odsoudilo. Důvěru lidé označili jako hlavní pilíř vztahu a v tomto případě se jednalo o její hluboké narušení. Přesto však někteří doporučovali smíření se situací. Je vůbec možné tohle vše odpustit?

Jak dojít k odpuštění ve vztahu?

Některé páry se snaží o vzájemné smíření a odpuštění, pokud dojde k podobným situacím, které narušily důvěru. Jaké kroky je potřeba udělat?

  • Položte si otázku, zda protějšek stále milujete a chcete za vaši lásku nadále bojovat, ať se děje cokoliv. Stojí vám dotyčný za to? Dokážete si s ním i přes zklamání dál představit šťastný život? Myslíte si, že si zaslouží druhou šanci? Tohle vše dobře zvažte, než uděláte konečné rozhodnutí.
  • Došlo k upřímné omluvě? V případě, že váš partner uznal svou chybu a snaží se vás získat zpět, položte si otázku, zda mu jste schopní odpustit. Pokud mezi vámi panuje hluboká láska, zkuste to. Možná se uleví i vám.
  • Hlavní je komunikace. Když spolu nebudete mluvit, nic nevyřešíte, a to jak v dobrém, tak ve zlém. Je důležité situaci probrat dopodrobna. Ptejte se a očekávejte jasné odpovědi bez mlžení. Jednejte racionálně a snažte se nepodléhat emocím.