Dvojčata byla matce odebrána z náruče hned po narození. Po návratu jí lékař oznámil smutnou diagnózu malé holčičky

Fotografie: Happi Raphael / Creative Commons / Attribution 2.0

S těhotenstvím a porodem jsou vždy spojena rizika, na která se ani není možné předem připravit. Některé z nich je prostě nutné přijmout.

Během několika dní poté, co si novopečená maminka přinesla domů svá dvojčata, byla naprosto vyčerpaná. Zdálo se, že holčičky fungují podle opačného rozvrhu, když jedna plakala, druhá potřebovala přebalit, když měla jedna hlad, druhá potřebovala spát. Matka, která se stále ještě zotavovala z císařského řezu, bláznivě pobíhala mezi oběma holčičkami a snažila se všechno stihnout. Pak si ale uvědomila, jak banální to vše bylo, protože přišly daleko horší dny.

Děti musely být hospitalizovány

Třiačtyřicetiletá Maryann Oakley si myslela, že její děti Eve a Ella jsou naprosto zdravé, když se narodily v prosinci 2017. Ale Maryann a její 35letý manžel Nathan si všimli, že malá Eve nejí a naříká bolestí, když jí bylo pouhých 10 dní. Spěchali s ní do nemocnice, kde se při urgentní operaci zjistilo, že má zkroucené střevo.

Po zákroku dostala malá holčička septický šok a rodičům bylo oznámeno, že jí selhávají orgány. Rodiče nevěděli, jestli to přežije. Situace se zhoršila, když lékaři při vyšetření Eviných očí objevili nádor a stanovili zdrcující diagnózu retinoblastom.

Bojují už léta

Po vyšetření očí lékaři Eve objevili nádor a diagnostikovali jí retinoblastom, když jí bylo pouhých několik týdnů. O tři dny později byla stejná diagnóza diagnostikována i jejímu dvojčeti Elle poté, co ji Maryann vzala na vyšetření. Dvojčata, nyní pětiletá, bojovala s rakovinou společně a obě byla prohlášena za stabilizovaná, ale v březnu 2022 se Maryann dozvěděla zdrcující zprávu, že se Eve rakovina vrátila.

Maryann, která se o dvojčata stará na plný úvazek, řekla, že to pro ně bylo těžké, ale rakovina se pro ně stala běžnou součástí života. Ella je pokaždé, když Eva odjíždí na léčbu, tak rozrušená. „Všechno je pořád tak nejisté, ale snažíme se, aby byl pro ně každý den co nejvíc výjimečný,“ řekla matka.

Celá rodina se nyní modlí, aby Eve přežila druhý boj s rakovinou, a brzy očekávají, že zjistí, zda je Ellina nemoc zcela vyléčena. Rodiče se shodují na tom, že musí být odvážní a myslet pozitivně. Snaží se kvůli svým holčičkám udělat každý okamžik výjimečný, protože zítřek pro ně není nikdy jistý. Společně posíláme této rodině všechnu sílu a lásku v této těžké době a přejeme hlavně zdraví pro obě dívky!

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*