Novorozená dera „zachraňuje život mámě“ poté, co se ukáže, že migréna je nádor na mozku

Fotografie: Depositphotos

Když má člověk čas od času migrény, tak tyto situace příliš neřeší. Tato těhotná žena je ale měla tak často, že byla často v péči lékařů. Po porodu se ukázalo, co je způsobovalo.

Každého člověka někdy může bolet hlava a tento stav může být způsoben mnoha faktory. V některých případech jsou bolesti hlavy způsobeny tím, že člověk málo spal a jeho tělo je natolik unavené, že to dává najevo právě bolestmi hlavy. Další příčinou bývá nedodržování pitného režimu, kdy se tělo začne cítit více unaveně, a proto poté bolí hlava. Tato žena si ale zažívala migrénu tak často, až to pro ní bylo nesnesitelné a neustále to řešila s lékaři.

Žena žila se svým partnerem

Žena jménem Abi žila dlouhodobě se svým přítelem Rossem a po dlouhém soužití se společně rozhodli, že je na čase, aby se posunuli dále. Po nějaké době Abi zjistila, že je těhotná, což pro ní byla skvělá zpráva, ale zároveň už si podobnou životní událostí prošla. V té době však musela porodit mrtvé miminko, kterému bylo teprve 14 týdnů. Tentokrát se ale rozhodli znovu zabojovat a snažili se o to, aby měli vlastní potomky a podařilo se.

Pečlivé kontroly u lékařů

Aby tentokrát vyšlo vše, jak má a Abi i dítě byly v pořádku, tak chodila Abi na pravidelné lékařské kontroly, kde se vše zdálo být tak, jak má. Když byla žena v 37. týdnu těhotenství, zkolabovala a byla odvezena do nemocnice. Zde lékaři zjistili, že miminko i matka jsou v pořádku, ale nemohli přijít na to, co způsobilo její kolaps. Lékaři se však báli udělat podrobnější vyšetření kvůli tomu, že by to mohlo ublížit dítěti, a proto nebyl tento kolaps vysvětlen.

Abi porodila zdravého chlapečka

Během doby, kdy byla Abi těhotná, zažívala často bolesti hlavy. Zároveň se ale stali i hezké věci, jako například to, že se Abi a Ross stihli vzít a uspořádali svatbu. Zároveň se dozvěděli při vyšetření, že čekají chlapečka a že je vše na dobré cestě. Když Abi porodila zdravého chlapečka jménem Roman, byla velmi šťastná. Časem se ale její stav začal zhoršovat, a proto se vydala opět k lékařům.

Důkladné vyšetření v nemocnici

Abi se po porodu začala cítit velice špatně a její migrény začínaly být velmi nesnesitelné. Bylo to pro ní velmi stresující, jelikož by nejradši byla doma se svým manželem a právě narozeným chlapečkem, aby si mohli užívat nového společného života. Když ale začala špatně vidět i chodit, nezbývalo nic jiného, než se vydat do nemocnice.

Ross i Abi požadovali další testy

Lékaři si mysleli, že se jedná o reakci na epidurál, který dostala během porodu, ale Abi i Ross si stáli za tím, že požadují důkladnější vyšetření. Poté lékaři zjistili něco velmi děsivého. Abi totiž měla nejspíše nádor na mozku, který velice rychle rostl. Lékaři nemohli potvrdit, že se jedná o rakovinu a zároveň nevěděli, zda mají Abi operovat.

Lékaři začali s operací

Kdyby tento nález lékař nechali Abi v mozku, mohl by poškodit obličejové svaly a jemné motorické dovednosti. Z tohoto důvodu lékaři Abi odoperovali celý nález a vše se povedlo skvěle. Další léčba nebyla potřeba, ale Abi musí chodit na pravidelné kontroly. Zároveň Abi prosí všechny, kteří mají stejné problémy, jako měla ona, aby je neignorovali a začali je řešit co nejdříve.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]