Poté, co zemřel její pes, poslala čtyřletá holčička dopis Bohu. Ke svému překvapení dostala za 3 dny odpověď

Fotografie: Dave Buchwald / Creative Commons / Attribution 2.0

Pro dívenku byla fenka víc než jen mazlíček. Šlo o věrnou ochránkyni, kamarádku a oporu v mnoha situacích. Ale čas je neúprosný a nakonec přišla smrt.

Od svého nejútlejšího dětství měla 4letá Meredith nerozlučnou kamarádku, fenku Abbey. Tvořily spolu sehranou dvojku, která se navzájem chránila. Roky však plynuly, Abbey stárla a nakonec se odebrala do psího nebe. Ačkoli dívka věřila, že se věrná společnice odebrala na lepší místo, byla pro ni ztráta naprosto zdrcující. Nakonec se rozhodla napsat dopis Bohu. Ten jediný totiž fenku miloval stejně jako ona.

Meredith poprosila boha o dohled nad kamarádkou

V ručně psaném dopise ho požádala, aby na její milovanou kamarádku dohlížel. Abbey byla nemocná a pošla ve věku 14 let. Meredith chtěla Boha ujistit, že toto zvíře bylo celý její život. Poprosila ho také, aby si s ní v nebi hrál, protože to měla moc ráda. Vyjmenovala i její oblíbené hračky a aktivity, přiložila obrázek. Chtěla všemohoucímu usnadnit identifikaci své ochránkyně. Jak vlastně její vzkaz zněl?

„Drahý Bože, postaráš se prosím o mého psa? Včera zemřela a teď už je s tebou v nebi. Moc mi chybí. Jsem také moc ráda, že jsem ji mohla mít jako psa, i když byla už dlouho nemocná. Opravdu doufám, že si s ní budeš hrát. Ráda plave a pinká si s míčky. Posílám i její fotku. Až ji uvidíš, určitě si ji nespleteš. Budeš vědět, že je to právě můj pes. Opravdu mi moc chybí. S pozdravem Meredith.“ Vložila fotku, nalepila známku a dopis hodila do běžné schránky.

Dny plynuly klidně dál a matka Meredith nic dalšího neočekávala. Odesláním dopisu pro ni srovnání dcery se smrtí psí společnice skončilo. Jenže pak se na verandě před domem objevil balíček. Byl ve zlaté fólii a cedulka na něm jasně říkala „Meredith“. To zaskočilo jak maminku, tak pochopitelně i dceru.

Co stálo v dopise od Boha?

„Drahá Meredith, Abbey do nebe dorazila v pořádku. Obrázek byl velmi užitečný a poznal jsem ji. Už není nemocná, její duch je zde se mnou, ale zůstává i ve tvém srdci. Hrozně ráda byla tvým psem. Zde v nebi nemáme žádné kapsy, tak ti posílám obrázek zase zpátky. Dobře si ho schovej, abys mohla na svou společnici pořád vzpomínat.“

„Děkuji za krásný dopis a také tvé mamince, že ti ho pomohla napsat a poslat. Máš úžasnou maminku, speciálně jsem ji pro tebe vybral. Každý den ti posílám své požehnání a pamatuj si, že tě moc miluji. A mimochodem, je velmi snadné mě najít. Nacházím se totiž všude tam, kde je láska.“

Andělé v uniformách americké pošty

Tento krásný čin provedli pracovníci poštovní služby. Jedna z listonošek na dopis od Meredith narazila. Pak si udělala čas na laskavou a promyšlenou odpověď. Ta nejen zmírnila bolest ze ztráty zvířecí společnice, ale nepochybně dodala i sílu do budoucna. Tohle byla neuvěřitelně silná směs osobní invence, laskavosti a vědomí toho, co dopřát smutnému dítěti.

Zdroj: The Western Journal