Zpověď zdrcené Ivety: „Přišla jsem o syna Tomáška kvůli hroznovému vínu, které se nachází ve všech českých regálech“

Fotografie: Valereee / Creative Commons / Attribution 2.0

Maminka svému dítěti nechtěla dávat jeden druh ovoce, protože věděla, že je pro něj nebezpečný. Jednoho dne ale syna půjčila na hlídání a v tu chvíli došlo k velké tragédii.

Existuje velké množství knih, videí, lékařských doporučení a jiných informací, ze kterých lidé mohou čerpat informace o tom, jaká strava je vhodná pro děti v určitém věku. Těmito doporučeními by se měl držet každý člověk, jenž hlídá nějaké dítě, protože v opačném případě mu může velmi ublížit.

Hlídání dětí není jednoduché

Někomu by se mohlo zdát, že pohlídat cizí dítě je velmi jednoduché. To však není pravda, pokud dané dítě příliš neznáte, netušíte, jaké jsou jeho zájmy, jak na něj reagovat v určitých situacích a také se s vámi nemusí toto dítě cítit dobře a poté nebude příliš spokojené ve vaší přítomnosti. Vždy je tedy potřeba zjistit detailní informace o osobě, kterou si berete na několik hodin na starost. Tato maminka o svém synovi dědečkovi vše řekla a odešla nakupovat.

Matka odešla nakupovat

Pro každou maminku je velice příjemné, když může dát své dítě k někomu, o kom ví, že se o něj postará. V tu chvíli si rodič zařídí věci, na které doposud neměl příliš mnoho času, nebo si zajde v klidu na nákupy. „Když jsem dala Tomáška ke svému otci, aby ho na chvíli pohlídal, velmi jsem se těšila na to, až si budu moct nakoupit v klidu. Jako první jsem se vydala do drogerie, kde jsem Tomáškovi koupila zubní kartáček s jeho oblíbenou postavičkou,“ vypráví maminka Iveta, jež měla volný den.

V drogerii jsem dokonce narazila i na zubní pastu s Tomáškovou oblíbenou postavičkou a bylo mi jasné, že z mého nakupování bude mít nakonec radost i on. Po chvilce mi ale volal můj otec a já si myslela, že se potřebuje pouze na něco zeptat, nebo že mi volá můj syn. Zvedla jsem telefon a uvědomila jsem si, že se něco děje,“ řekla Iveta, která poté pokračovala s vypravováním.

Fotografie: Pixabay

Musela jsem ihned domů

„S telefonem jsem ihned vyběhla ven z obchodu, nákup jsem ani nedokončila. Když jsem totiž zvedla telefon, ozval se v něm otec, který velmi plakal. Řekl mi, že Tomáškovi uvízl v krku hrozen, dusí se a jede pro něj záchranná služba. Ihned jsem se vydala domů, abych se ke svému dítěti dostala co nejrychleji. Jakmile jsem dojela na místo, už byl před domem vrtulník, v němž ležel můj syn.“ Iveta pak dodala, že ihned jela do nemocnice, do které Tomáška letecky přepravili.

Několik dnů se bojovalo o Tomáškův život

„Protože byl můj syn 45 minut bez kyslíku, hrozilo, že bude mít následky. Musel zůstat v nemocnici připojený k přístrojům a další dny měly rozhodnou o tom, zda přežije. Já mezitím přemýšlela, jak je možné, že se stala taková tragédie. Můj otec dal Tomáškovi hrozny, které byly velmi malé, a myslel si, že není potřeba je krájet. Nedávala jsem mu za vinu to, co se stalo, ale byla jsem naštvaná, že se to vůbec stalo,“ dovyprávěla Iveta příběh a nakonec sdělila, že její syn po 3 dnech v nemocnici zemřel.

Zdroj: Iveta K. – čtenářka

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*