Oživte svou zahradu či domácnost vlastnoručně vyrobeným květináčem z cementu

Pokud nechcete utrácet za nový květináč, které jsou dnes celkem nákladné, můžete si vyrobit své vlastní, které budou dozajista velice originální. Ve výsledku i dobře vypadají a budou ozdobou kdejaké zahrady. Potřebovat k výrobě takového květináče budete jen pár věcí, kdy většinu z nich najdete určitě doma. Pusťte se do toho a probuďte v sobě kreativní duši.

Materiál potřebný k tvorbě cementového květináče

Než se pustíte do tvoření, obstarejte si tento potřebný materiál:

  • dvě lepenkové krabice (jednu menší a jednu větší)
  • trochu písku
  • bublinkovou fólii (rozměr by měl pokrýt celý vnitřek větší krabice)
  • 4 větší plastové kelímky a kousek igelitu

Také se neobejdete bez: vody a cementu, kamínků na ozdobu, lepenky, štětce a speciálních barev na cementové, či keramické povrchy.

Jak postupovat při výrobě květináče z cementu?

K ruce si nejprve vezměte větší krabici, kterou vystelte uvnitř bublinkovou fólií. Tu upevněte pomocí lepenky. Pak si vytvořte z vody cementovou pastu, kterou vlijte do větší krabice. Následně do jejího vnitřku vnořte menší krabici obalenou v igelitu, do které na jejím vrchu udělejte otvor a vysypte jí pískem.

Poté cementem prostor mezi větší a menší krabicí vylijte až k okraji. Nechte pár hodin ztuhnout a na vrch okolo menší krabice vyskládejte kamínky na ozdobu. Takto polotovar ponechejte tuhnout do druhého dne.

Také si do dalšího dne připravte podstavu květináče ze čtyř plastových kelímků, které vylijete cementem. Po necelém dni nebude ještě hmota zcela tuhá, a to je právě ten moment, kdy ji vyjmete z kartonu, otočíte a nalepíte čtyři podnožky z cementu, které jste si vyklopili z plastových kelímků.

Necháte tuhnout další den a květináč je téměř hotový. Jeho vnější obvod potřete speciální barvou v odstínu, který se vám líbí a používáte jako okrasnou nádobu a květináč na bylinky, nebo jiné rostliny.

Fotografie: Free Time Work