Cihly v zahradě aneb nevšední nápady pro cihlový zahradní design

Cihly jsou jedním z nejstarších stavebních materiálů, který se stále těší oblibě. Žádané jsou jak v interiéru, tak exteriéru. Přinášíme vám inspiraci, jak cihly použít v zahradě. Dobrou zprávou je, že můžete použít i staré cihly ze stavby, pokud máte tuto příležitost. Cihly rozhodně nemusí sloužit pouze k výstavbě zídky nebo schůdků, podívejte se na další kreativní využití cihel.

Zahradní hrany

Zahradní hrany oddělují záhon od trávníku. Ty vyrobené z cihel vypadají úžasně. Pokud použijete cihly ze stavby a bude vám vadit jejich omšelý vzhled, i když právě to je žádoucí, můžete pro zlepšení vzhledu zkusit cihly napustit napouštěcí fermeží nebo opatřit tenkovrstvým lazurovacím lakem. I když si myslíme, že v tomto případě by to bylo zbytečné.

Cesta z cihel

Cihly ze stavby můžete bezvadně využít i při budování zahradního chodníku. Nápadů na cihlové cesty najdete určitě nespočet.

Zahradní značky

Z cihel si můžete vyrobit i stylové zahradní značky. Zvlášť, pokud máte jen pár cihel a na nějaký větší projekt to zrovna není.

Cihlové ohniště

I zde je možné využít staré a potlučené cihly ze stavby. Radost z ohně mají nejen děti, ale i dospělí. Je součástí každého letního večera s přáteli či rodinou. No a pokud máte cihel ještě víc, zkuste k tomu i cihlové posezení s ručně šitými měkkými polštáři.

Vyvýšený záhon

Vyvýšené záhony vypadají moc hezky. Jsou estetické a velmi variabilní. Postavit se dají z mnoha materiálů: z palet, desek, plastu, betonu nebo právě cihel.

Bylinková zahrádka

Spirálová bylinková zahrádka vypadá rozhodně zajímavě. Pokud vás pěstování bylinek neláká, můžete do spirálové zahrádky zasadit i kytky.

Vodopád

Vodopády bývají většinou finančně nákladnou záležitostí. Ne však, pokud si vyrobíte vlastní. Cihly jsou jednou z možností.

Obrázky: balconygardenweb, godiygo