Nepečené fitness kostičky z ovesných vloček a proteinu

Jednoduché, rychlé, výtečné na zahnání choutek a stále při ruce. Takové jsou nepečené fitness kostičky, které skladuji v mrazničce. Kdykoliv mě přepadne mlsná, mám na výběr z několika možností. Snažím se mít vždy v mrazničce zásobu několika takových dobrůtek, které přijdou vhod před nebo po tréninku.

Vyjídat zásoby v noci by se nemuselo vyplatit, přestože jde o fitness pochoutky, neznamená to, že jich můžeme spořádat, kolik se nám zlíbí. Ale rozhodně jde o zdravější mlsání oproti klasickým oplatkám z obchodu.

Potřebné ingredience

  • 2,5 odměrky vanilkového proteinu
  • 3 PL mandlového másla
  • 1PL javorového sirupukostičky - fitness
  • 5PL bílého jogurtu
  • Ovesné vločky – dávám od oka

Postup přípravy

V mističce smícháme jogurt s proteinem a přimícháme mandlové máslo. Vytvoříme hladký krém a přidáme i javorový sirup (může být med, případně sladidlo úplně vynechat). Nakonec přidáme postupně ovesné vločky, až vznikne tuhý krém, že v něm stojí lžíce. Vytvoříme takovou kouli z těsta.

Připravíme si krabičku, kterou vysteleme pečícím papírem a těsto do ní navrstvíme a urovnáme. Vložíme na 3 hodiny do mrazničky. Poté vyjmeme a nakrájíme na kostičky nebo proužky, to už záleží na vás. Případně lze vykrojit různé tvary pomocí vykrajovátek.

Kostičky naskládám do plastové krabičky s víkem a skladuji v mrazničce. Před konzumací je vhodné vytáhnout kostičky tak 20 až 30 minut předem.

Obrázek: pixabay.com