Domácí laxativní šťávy, které pomohou vyřešit problém se zácpu

Pití laxativních šťáv je skvělý přírodní způsob, jak bojovat se zácpou. Šťávy obsahují důležité živiny, které mohou pomoci při detoxikaci těla. Četnost pití laxativních šťáv záleží na tom, jak dobře funguje vaše střevo, ale jedná se o dobrý způsob, jak přinést úlevu nebo úplně předejít problémům.

Je vhodné začít svůj den šálkem šťávy hned ráno nebo před spaním. Laxativní šťávy mohou pomoci i při hubnutí, protože zlepšují střevní průchod a fungování těla.

1. Papája, švestka a ovesné vločky

Vložte do mixéru papáju, dvě vypeckované švestky (čerstvé nebo sušené), jednu polévkovou lžíci ovesných vloček a sklenici vody nebo libovolného rostlinného mléka. Vše společně rozmixujte a vypijte.

2. Švestky, hruška a hroznová šťáva

Vložte do mixéru hrušku bez jádřince, dvě až tři vypeckované švestky a jednu sklenici hroznové šťávy (ideálně domácí) bez přidaného cukru a zbytečných chemií. Můžete ještě doředit půl sklenicí čisté vody.

3. Červená řepa, mrkev a pomerančová šťáva

Použijte půl červené řepy, 1 mrkev, 2 pomeranče a půl až jednu sklenici vody. Vše odšťavněte a vypijte. Případně dejte do mixéru červenou řepu, mrkev a šťávu ze dvou pomerančů, vodu a rozmixujte.

4. Papája, pomeranč a švestky

Opět se můžete rozhodnout, zda dáte přednost odšťavnění nebo smoothie, které je hustší, sytější a obsahuje více vlákniny. Zjistěte, co vám lépe vyhovuje, případně střídejte šťávy a smoothie.

5. Mučenka, zelí a mrkev

Potřebovat budete 3 lžíce mučenky se semeny, 1 list zelí, ½ mrkve a sklenici vody. Do všech uvedených receptů je možné přidávat další zdroj vlákniny, jako jsou chia či lněná semínka. Jsou zdrojem nejen vlákniny, ale i minerálů a vitamínů, které rovněž zlepšují zdraví střev.

Obrázky: tuasaude