Domácí kakaová pleťová maska

Většinou je možné setkat se s čokoládovou pleťovou maskou, ale kakao je stejně výtečné pro tyto účely, jako čokoláda nebo káva. Kakaová pleťová maska je pro náš obličej učiněný elixír. Kakao je plné vitamínů, minerálů, rostlinných tuků a kyselin, které potřebuje naše pokožka přijímat i zvenčí, jelikož je denně vystavena negativním vlivům, jako je UV záření, kouř, mráz, vítr, mechanické namáhání, stres a další.

To vše způsobuje předčasný výskyt vrásek a problémy s pokožkou, která se časem může stát velmi citlivou. Pleťové masky pleť osvěží, vyčistí, dodají potřebné živiny a jas. V dnešním příspěvku přinášíme recept + videonávod na kakaovou pleťovou masku.

Potřebné ingredience

  • Drcené ovesné vločky
  • Kvalitní kakao
  • Med
  • Vejce

Postup přípravy

Výše jmenované ingredience smícháme a necháme 15 minut odležet (ovesné vločky nasají tekutinu a směs nebude tak řídká). Na umytý obličej naneseme kakaovou směs a necháme působit 20 minut. Když směs zůstane na obličeji půl hodiny, ničemu to nevadí. Ideální je během procedury odpočívat.

Poté jemnými krouživými pohyby směs smyjeme. Přítomnost rozmočených ovesných vloček působí jako gomage. Mimo to, že dodáme pleti potřebné živiny, ji zbavíme odumřelých částí pokožky.

  • Med a pokožka – díky protiplísňovým a antibakteriálním vlastnostem ničí med bakterie, které stojí za nevzhlednými pupínky. Mimo jiné pomáhá med v regeneraci a hojení. Po aplikaci medu je pokožka jemná.
  • Ovesné vločky a pokožka – ovesné vločky nejsou jen výživově hodnotnou svačinkou, své místo mají také v kosmetice. Obsahují velké množství vitamínu B, minerální látky, mají hydratační, zjemňující a uklidňující účinky na pokožku.
  • Vejce a pokožka – vejce se pro kosmetické účely používají již po staletí. Bílky zpevňují pokožku, snižují záněty, zarudnutí, bojují proti pupínkům. Žloutek hydratuje a vyživuje. Vajíčko je zdrojem vitamínu A, D, B a postará se o mladistvý vzhled pokožky.

Obrázek: pixabay.com