Účinná a levná prevence před výskytem bakterií v pračce. Stačí takto čistit jednou za tři měsíce

Fotografie: Freepik

Pračka pere, takže se myje sama, že? Bohužel tomu tak není. I když zvenku může vypadat čistá, uvnitř může obsahovat velkou spoustu bakterií. Zjistěte, jak si s tím poradit.

Navzdory veřejnému předpokladu, že pračka myje nejen prádlo, ale také sama sebe, není tomu tak. Naštěstí se nebezpečných bakterií můžete zbavit i bez čističe pračky. Díky tomu ušetříte nemalé peníze, protože tyto komerční prostředky jsou poměrně drahé. Čím tedy vyčistit pračku? Existuje jednoduché a přitom velice účinné řešení. Ani se nezapotíte!

Fotografie: Freepik

Nečistoty v pračce

Špína, bakterie a různé mikroorganismy sice mohou zmizet v průběhu pracího cyklu, ale usadí se v pračce. A zde se hromadí. Abyste dosáhli skvělého výkonu při praní prádla, je zapotřebí, aby vaše pračka byla místem čistoty. A to nejen té viditelné. Vyplatí se používat desinfekční prací prostředky, nebo si čas od času trochu vypomoct. Čištění pračky totiž není žádný snadný úkol, vzhledem k tomu, kolik má záhybu a děr. Tato místa jsou velmi nepřístupná, a proto čištění pračky nebere konce.

Fotografie: Freepik

Jednoduchý prostředek k čištění pračky

Pokud použijete jednoduchý prostředek, pak bude čištění pračky velmi snadné, ale stejně účinné. Stačí, když si z kuchyně vezmete tabletu na mytí nádobí. Stačí, když tabletu do myčky umístíte tam, kde normálně sypete prací prášek. Tedy ne rovnou do bubnu pračky, ale do speciálního nástavce na prací prášek.

Nyní už jen stačí zapnout běžný prací cyklus. Nastavte vodu při praní na 40 °C a spusťte prací cyklus. Je to velmi jednoduché. Poté, co pračka dopere, bude nádherně čistá.

Fotografie: Freepik

Na co dát pozor?

Pračka musí mýt naprázdno, abyste dosáhli cíleného výsledku. Jakékoli prádlo v pračce by mohlo snížit účinnost a na druhou stranu by mohlo dojít ke znehodnocení prádla v bubnu pračky. To tedy znamená, že pračka musí být prázdná. Toto byste měli provádět každé tři měsíce. Díky tomu bude vaše pračka čistá a svěží. Když si vypočteme, že za jednu tabletu zaplatíme maximálně 5 Kč, zjistíme, že celková roční péče o pračku vás vyjde na pouhých 20 Kč.

Zdroj: Goodhousekeeping