90letá důchodkyně tráví zbytek života na luxusní výletní lodi. Prodala vše a vyjde ji to levněji, než domov seniorů

Fotografie: Freepik

Stařenka se rozhodla strávit zbytek života na výletní lodi. Po smrti manžela vše prodala a věnuje se tomu, co celý život milovala.

Někomu se při představě plavby zvedá žaludek, jiného by plavba kolem světa nadchla. Přestěhovat se však na moře na trvalo, nad tím už by asi většina váhala. Pro Američanku Lee Wachstetter to však i vzhledem k životním okolnostem bylo rychlé rozhodnutí. Nyní už deset let křižuje moře a oceány na výletní lodi Crystal Serenity.

Milovali plavbu

Celý život strávila Lee na Floridě, ovšem na plavby se s manželem vydávali poměrně často. Cestovali tímto způsobem společně přes padesát let a podnikli 89 plaveb. Ona sama pak dalších 100. Byl to její muž, který jí naučil brouzdání mořem milovat. Když v ro 1997 umíral na rakovinu, jasně jí řekl, ať se nikdy nepřestane plavit.

Lee si jeho radu vzala k srdci a prvních pár let po smrti manžela se vydávala na pravidelné cesty. Později ji však neustále balení a vybalování začalo zmáhat a v hlavě se jí zrodil neobvyklý nápad. Rozhodla se prodat dům i auto a natrvalo se na výletní loď přestěhovat. Její rodina ji v tomto rozhodnutí podpořila.

Fotografie: Freepik

První tři roky strávila na lodi Holland America. Je však vášnivou tanečnicí a v den, kdy se dozvěděla, že loď natrvalo ruší taneční program, okamžitě se rozhodla pro jinou loď. Vybrala si Crystal Serenity, luxusní zaoceánskou loď japonské společnosti. Ta má mezi společnostmi vysoké hodnocení a pasažérům je zde poskytován prvotřídní servis.

Crystal Serenity

Lee obýva kajutu v sedmém patře lodi. Ročně jí pronájem přijde na 164 000 dolarů, tedy přes 3 miliony korun. V ceně je však zahrnuto vše, včetně tanečních lekcí a ty si Lee užívá téměř každý večer i přes svůj vysoký věk. Na lodi se pohybuje vždy asi 1000 pasažérů a 655 členů posádky. Zaměstnanci ji oslovují mama Lee a jsou pro ni jako vlastní rodina.

Jak sama říká, dávno už nevystupuje v každém přístavu, kde loď zakotví. Všechny je velmi dobře zná. Obeplula celou zeměkouli už mnohokrát, turecký bazar si však prý málokdy nechá ujít. Loď kotví i několikrát ročně v Miami, kde bydlí její rodina, proto má možnost se pravidelně vídat i s vnoučaty. Dny tráví na palubě, seznamuje se stále s novými lidmi a věnuje se i tvoření. Večer tančí, chodí na různá představení a doprovodný program.

Fotografie: Freepik

Není sama

Je o ni postaráno ve všech směrech a život na lodi si skutečně užívá. Má dobrý vliv i na její imunitu, protože údajně za celých deset let nebyla nemocná a nemusela navštívit lékaře. Jak se zdá, tak spíše platí, že ve zdravém duchu zdravé tělo. Pokud děláme něco, co nás skutečně baví, potom není čas na to být nemocný.

Řekli byste, že tato dáma je ojedinělá rarita. Ale kdepak, jenom na této lodi jsou další tři ženy, které zde trvale žijí. Žádná z nich zde však není tak dlouho jako Lee. No, zdá se, že téměř devadesátiletá dáma, i vzhledem ke svému pevnému zdraví, bude brázdit moře a oceány ještě mnoho let.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]