Není žádnou novinkou, že oblíbenými destinacemi Čechů jsou velká evropské města, ať už jde o Londýn, Paříž, Řím. A protože je na trnu několik cestovních kanceláří, které se předhánějí, aby zákazníkům nabídly co nejvýhodnější cestování, může si eurovíkend dovolit každý.
Pozor na zdravotní pojištění
Při zařizování eurovíkendu myslete na zařízení dočasného pojištění, které vás bude chránit v případě jakéhokoliv úrazu. Ošetření v cizině, byť se jedná pouze o plombu do zubu, se může nakonec vyšplhat do závratných čísel dosahujících i sto tisíc. Neudělejte tu chybu a nemyslete si, že vaše zdravotní pojištění, které vás chrání na území naší republiky, stačí! Cestovní pojištění nedosáhne ani tisíce korun a budete za něj vděčni v případě potíží.
Eurovíkend bez cestovky
Pokud máte duši dobrodruha a nechcete se vázat žádnými pravidly cestovních kanceláří, můžete se vydat na cesty i sami. Mnoho lidí tuto volbu upřednostní, protože ve výsledku stojí méně. Takové cestování na vlastní pěst má však pravidla:
Zaprvé: Ne rezervacím
I když si chcete udělat plán a vše si zařídit dopředu, nikdy neplaťte plnou cenu za ubytování předem. Tyto peníze totiž už nikdy neuvidíte. Pokud by se vaše plány pozměnily a vy nemohli ubytování využít, nárok na vrácení peněz budete mít jen ve chvíli, kdy dokážete, že vám někdo umřel nebo vám přírodní živel zdevastoval dům.
Zadruhé: Pozor na nízké ceny
Co se týče rezervací a placení předem za letenky, je to běžný postup. Bez toho by vás nejspíš ani nepustili k bezpečnostní kontrole. Při rezervaci ubytování ani letenek se však nenechte zlákat nízkými cenami jednoho, aniž byste si prověřili druhé – to se týká často „výhodných“ balíčků. Vždy vše pořádně kontrolujte a prověřte. Zatímco letenky se mohou pohybovat opravdu nízko, za obyčejný dvoulůžkový pokoj byste mohli při nepozornosti zaplatit i dvě výplaty průměrného pracujícího Čecha.
Obrázek: pixabay.com