Žádný film, ale skutečnost. Bankovky létající vzduchem zablokovaly dálnici

Fotografie: Depositphotos

Sen mnoha lidí o létajících bankovkách se stal skutečností. Na dálnici se řidiči nemohli dlouho vzpamatovat ze zážitku, na který jen tak nezapomenou.

Peníze ti nespadnou do klína, bez práce nejsou koláče. Oblíbené věty, které zná každý z nás a dobře víme, že fungují dokonale. Jednoho odpoledne se ale na chvíli stalo něco, co tato tvrzení dokonale popřelo. Vzduchem se vznášely bankovky, ohromení řidiči zablokovali dálnici a užívali si svých pár minut snového štěstí.

Jedna malá chyba vytvořila neskutečný zážitek

Byl obyčejný den, kdy se po dálnici hnali řidiči, kteří ještě neměli ani tušení, čeho budou svědky. Obrněné vozidlo federální agentury Federal Deposit Insurance Corp. vykonalo svou každodenní práci a vydalo se napříč dálnicí. Jeden ze zaměstnanců však udělal chybu. Chybu, která zapříčinila velkou podívanou všem účastníkům provozu.

Fotografie: Freepik

Dveře obrněného vozidla nebyly řádně zavřené, a proto se cestou po dálnici otevřely a začaly z něj padat tašky naložené bankovkami. Tuto skutečnost později potvrdil i důstojník dálniční hlídky seržant Curtis Martin. Pochybení bylo na straně jednoho z pracovníků federální agentury, který správně dveře vozidla nezajistil.

Zablokovaná dálnice a nevěřící řidiči

Najednou se po celé šířce dálnice začaly objevovat bankovky s nominální hodnotou 20 dolarů. Lidé začali zastavovat svá auta a sbírat bankovky z dálnice ve velkém. Na záznamu, který rychlostí blesku obletěl celý svět, je vidět, jak obrovskou mají řidiči radost a jak si tuto situaci užívají. Neuvěřitelný okamžik zablokoval silnici na několik hodin.

Policie i FBI ale ihned varují všechny sběratele, aby hotovost vrátili zpět. Apelují, že mají dostatek důkazů k prokázání krádeže peněz, které řidičům nepatří. Pár hodin potom se přihlásilo hned několik lidí, kteří byli svědky události a bankovky na silnici hojně sbírali. Sice se ze svého úlovku dlouho netěšili, ale zážitek budou mít před očima zřejmě ještě dlouho.

Zdroj: YouTube / CBS 8 San Diego

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]