Chlapec požádal rodiče, aby dohromady navštívili policejní stanici. Když policisté viděli příchod dítěte, neudrželi slzy

Fotografie: Depositphotos

Krásná reakce pětiletého chlapce na násilné protesty v Charlotte v Severní Karolíně dojímá srdce po celé zemi – včetně jeho rodičů.

Deanna Hookerová popisuje svého syna Jaydena jako „starou duši“, takže ji vůbec nepřekvapila žádost předškoláka o návštěvu policie, když se večer předtím dozvěděla o demonstraci kvůli smrtelné policejní střelbě, při níž zemřel člověk. „Chci je obejmout, aby se nebáli,“ řekl malý chlapec své matce.

Slyšel výstřely během protestů

Rodina Hookerových žije jen tři a půl kilometru od místa, kde policisté zastřelili muže. Když tedy poblíž vypukly protesty, malý chlapec slyšel za oknem hluk. Stovky protestujících vyšly do ulic, domy otřásaly vrtulníky a houkaly sirény. Jayden, který byl v té době v posteli, se probudil rozrušený a zavolal rodičům. Deanna se mu snažila co nejlépe vysvětlit, co se děje. Brzy ráno se Jayden začal matky vyptávat na další věci ohledně protestů.

Fotografie: Freepik

Když Jayden slyšel zprávu, že byli zraněni policisté, požádal matku, zda by mohl zůstat doma ze školy a navštívit policejní stanici později. Jeho matka nejprve odmítla, ale nakonec souhlasila. Ovšem pod podmínkou, že po policisty navštíví po škole.

Cítil potřebu se vyjádřit

Chlapec své rodiče prosil, a když jej odmítali, stále se snažil je přesvědčovat. Nakonec rodiče s Jaydenovým nápadem souhlasili, přišlo jim to jako velmi milé gesto. Ve středu po vyučování Jayden poprosil svou matku, aby zašli koupit jeho oblíbené donuty s polevou, které chce rozdat policistům. Pak matku ještě požádal, aby mu na kartonovou ceduli napsala nápis „Free Hugs“ (objetí zdarma) a hrdě si ji pak pověsil na hrudník.

Fotografie: Unsplash

Když jejich auto konečně vjelo na parkoviště policejního oddělení, pětiletý chlapec jen stěží ovládal své nadšení. Šel směrem k budově a chtěl policisty obejmout a nabídnout jim koblihu. Policisté, stejně jako Jaydenova matka, měli slzy na krajíčku, když poklekali a přijímali objetí od malého chlapce.

Jaydenova matka v rozhovoru uvedla, že je na svého chlapce moc pyšná. Toto gesto upřímně ukazuje, že pětileté dítě nás může hodně naučit o tom, jak bychom se k sobě měli v takových chvílích chovat. Nenávist nedělá nic jiného, než že šíří další nenávist, a jeho posláním je šířit lásku a pozitivitu. Je to moc fajn kluk.

Zdroj: InspireMore