Chybné vaření rýže může způsobit konzumaci nebezpečných látek

Většina lidí si myslí, že na vaření rýže není co zkazit. Nezáleží však jenom na její chuti, ale i na tom, co obsahuje. Jak eliminovat toxiny? To vám poradíme. Pokud jste si při vaření této přílohy dříve nijak nelámali hlavu, je třeba se zamyslet nad tím, zda rýži vaříte dobře. Nejde jenom o její chuť, ale jde i o to, co obsahuje. Mohou to být různé toxiny, které se při špatné přípravě dostanou do těla. Jak to eliminovat?

Výsledky testů jsou alarmující

I rýže kterou běžně kuopíte v obchodech může obsahovat celou řadu toxinů. Pokud neproběhne správné vaření rýže, tak všechny tyto látky dostanete do svého těla. To nejhorší co můžete udělat je onen známý a klasický postup, kdy rýži vytáhnete z obalu a dáte hned do vody. To se vám do těla dostane nejvíce toxinů. Problémem je i to, když rýži namoříte a ve stejné vodě ji potom uvaříte. I v tomto případě konzumujete přílohu, která může být nebezpečná. A jaký je onen správný postup její přípravy?

Správné namáčení je základ

Rýži nestačí jenom běžně propláchnout, aby se z ní odstranil škrob. Je třeba myslet na její správné namáčení. Jedině tak dojde k tomu, že se toxiny odstraní ve větším množství a rýže kterou jíte bude téměř nezávadná. Základem je začít s přípravou rýže už den přede. Je vhodné napustit hrnec s vodou, do kterého dáte rýži namáčet. A to minimálně přes noc. Proto je nutné trochu více plánovat, co budete druhý den jíst.

Když druhý den vezmete hrnec s rýží, je třeba všechnu vodu vylít. Následně ještě rýži dvakrát až třikrát propláchnete. Až potom do hrnce napustíte čistou vodu, ve které bude rýže vařena. A to tak dlouho, jak se uvádí na návodu. Tímto postupem z rýže odstraníte nejenom přebytečný škrob který způsobuje nepříjemné lepení. Odstraníte z ní také mnoho toxinů, či nebezpečný arsen. Jedině takto bude tato doporučovaná příloha nejenom chutná, ale hlavně bude zdravá.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]